Yeni Cino Yuva ve Yetenek Geliştirme Merkezi | Nişantaşı, İstanbul

Yeni Cino Yuva ve Yetenek Geliştirme Merkezi | Nişantaşı, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
+90 (212 ) 296 2043

Nişantaşı / İstanbul

Yuva Rehberim
Valikonağı Cad. Bizim Apt. No :8/1

Yuva Rehberim
yenicino@yahoo.com.tr

Yuva Rehberim
www.yenicino.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Perihan Düzel

Öğretmen Sayısı: 3

Öğrenci Sayısı: 14

Okul Kapasitesi: 20

Doluluk Oranı:

% 70

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Özellikler:
Doğal bir bahçesinin bulunması.

Aktiviteler / Branşlar:
Drama, Piyona, Orff, Modern Dans, İngilizce, Ritim Atölyesi, Resim, Tiyatro, Bilgisayar

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Öğrenciye göre ayarlanmaktadır.

GENEL BİLGİLER

Amacımız

Çocuk Eğitiminde en önemli nokta özgüven ve yaratıcılığın desteklenmesidir. Kişiliği gelişmiş, ulusal ve evrensel değerlere, sahip, çağdaş, yaratıcı, sorgulayan, araştıran, düşüncelerini özgürce ifade eden, kendisini ve çevresi ile barışık, kitap okuma alışkanlığı kazanmış, başarılı olmanın yanında neşeli ve mutlu olmayı da başarabilmiş bireyler yetiştirmektir.

Eğitim

Yeni Cino Çocuk Oyun Evi ve Yetenek Geliştirme Merkezi; çocuğun bireysel farklılıklarını da göz önüne alarak; onların sosyal, duygusal, zihinsel ve bedensel gelişiminde rol alan tüm dengeleri bir araya getirmeyi amaçlar. Okulumuzda çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak, 2 – 2,5 yaş Oyun grubu ( Play Grup) ve 3 – 6 yaş rotasyon grubuna uygun karma eğitim programı ( Milli Eğitim, Aktif Öğrenme, Maria Montessori, Scamper, Reggio Emilia ) uygulanır.

Tüm çalışmalarımızda çocuklarımızın araştıran, sorgulayan, kendine güvenen, yaratıcı, yeteneklerinin farkında olan, yarınlara sevgi ve umutla bakan bireyler olmalarını hedefliyoruz. Çocukların öğretmenleriyle birlikte grup arkadaşları arasında yaptıkları ev ziyaretleri, inceleme gezileri( Örneğin, akvaryum, enerji müzesi, oyuncak müzesi, hayvanat bahçesi vb. ), okulumuzda yapılan eğitici tanıtımlar ( bal ile tanışma,balık yemenin faydaları,spor yapmanın faydaları,meslek gruplarıyla tanışma vb. ) sinema, tiyatro v.b. aktiviteler yapmaktayız.

Sosyal gelişimlerini sağlayan diğer etkinliklerle birlikte; resim, seramik ve takı yapma sanatının inceliklerinin öğretildiği Art&Craft dersleri, her ay bir bilim adamı, hayvan, besteci ile tanışma ve 235 m2 lik doğal bahçesinde yapılan etkinlikler ile oldukça renkli ve eğitici bir okul olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Okulumuzda eğitim çalışmaları rotasyon sistemiyle uygulanır. Uygun materyalle hazırlanmış sınıflarımızda, akademik olarak çocuk gelişimi eğitimi almış nitelikli sınıf öğretmenlerimizin yaptıkları etkinlikler: Yoga, Jimnastik, Mutfak Etkinliği, Okuma – Yazma Çalışmaları, Eğitici Oyunlar, Anadili Etkinliği, Ses Eğitimi,Müzik,Dikkat, Algı ve Test Çalışmaları, El Sanatları, Proje Çalışmaları, Fen ve Doğa Çalışmaları vb.

Proğramımız

Tam gün: 08:30-18:30( Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı, Aktiviteler ve Branş Derslerini kapsar. )

Yarım gün sabah: 08:30-13:00( Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği,Aktiviteler ve Branş Derslerini kapsar. )

Yarım gün öğleden sonra: 12:00 – 18:30( Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı,Aktiviteler ve Branş Derslerini kapsar. )

Oyun grubu ( 2 / 2,5 yaş ) haftada üç gün   09:30 / 12:00(Aktiviteleri kapsar)


BRANŞ DERSLERİ

Konularında uzman öğretmenlerimiz tarafından verilen dersler:

Yaratıcı Drama

Drama  (Ayşe BAŞKUT GARCIN) Fransa’da Psiko-drama eğitimi almış ve şu anda Galatasaray  Üniversitesinde Fransızca  drama dersleri vermektedir.
Eğitici Drama, çocukların yaşayarak öğrenmeleri , kendilerini tanımaları ve doğru ifade etmeleri sağlanıyor.
    
 Piyano&Orff (Burcu ÇETİNKAYA)

İTÜSEM Piyano ve müzik kursu ayrıca org kursunda eğitim aldı.’’Burcu Peri’den Sihirli Şarkılar’’ adında bir çocuk albümü bulunmaktadır.
Orff yöntemi ile desteklenen müzik derslerinde, çocuklarda ritm duyguları geliştirilirken müziğe yatkın olup olmadıkları keşfediliyor ve yönlendiriliyor.

 Ritm (Ayşe Nur ERGEN)

Konservatuar ve Okay Temiz Atölyesinde eğitim almıştır.
Çocuğun kendini kontrolü, iç disiplin, yaratıcı düşünceyi geliştirmek ve aynı zamanda farklı eğlenceli hareketli bir müzik disiplini oluşturmayı sağlıyor.

İngilizce (İpek HOŞCAN)

İngiltere’de çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi üzerine eğitimini tamamlamıştır.
Küçük yaşta ingilizceyi okulunda öğrenmeye başlayan çocuk ana dilini, dil kavramının varlığını hissettiği için daha iyi anlayacak,tek dil bilen ve bundan dolayı dünyada sadece kendi dili ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olmaktadır.

Modern Dans ( Lerna BABİKYAN )

Konservatuarda Bale ve Modern dans eğitimini tamamlamış ayrıca yurtdışında da branşında eğitim almıştır.
Küçük yaşta yapılan modern dans çocuklara beden farklılığı, hareket kapasitesi, kendini ifade edebilme yeteneğini kazandırır. Ritim ve yön duygusunu geliştirir.

AKTİVİTELER

TÜRKÇE – DİL ETKİNLİKLERİ: Hikaye anlatma, yarım bırakılan hikayeyi tamamlama, anlatılan hikayeyi dramatize etme,şiir, tekerleme, parmak oyunu, bilmece, konu hakkında soru ve cevap tekniği ile Türkçe’yi doğru ve güzel konuşma hedef alınır.

KAVRAM ÇALIŞMALARI: Renk, sayı, şekil, mekanda konum, zaman,farklı olanı bulma,eşleştirme,ilişki kurabilme, zıt kavramlar vb. kavramlarla ilgili çoklu zeka kitapları ve test çalışmaları yapılır.

SANAT ETKİNLİKLERİ: Çeşitli boya ve tekniklerle resim, seramik, baskı çalışmaları ve artık materyallerle yaratıcılıklarını kullanarak özgün ürünler oluşturma, kesme – yapıştırma vb. çalışmalar yapılır.

BEDEN EĞİTİMİ: Her sabah güne jimnastik ve yoga yaparak başlıyoruz.

OYUN ETKİNLİKLERİ: Serbest oyun, kurallı oyun, hayali oyun, sakin oyun, hareketli oyun,açık hava oyunu,şarkılı oyun gibi oyunlar oynatılmaktadır.

OKUMA – YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: Nokta birleştirme, kesik çizgi tamamlama,basit toplama,çıkartma işlemleri,seslerin farkındalığına varabilme ve harf yazma  çalışmaları yapılmaktadır.

FEN VE DOĞA ETKİNLİKLERİ: Deneyler, bitki yetiştirme, hayvan bakımı ile çocukların yaparak, yaşayarak,araştırarak  etkili öğrenmelerini sağlanmaktadır.

GEZİLER VE KONUKLAR:Eğitim programız doğrultusunda belirli aralıklarla geziler düzenlenmekte ve okula değişik mesleklerden konuklar davet edilmektedir.

PAZARTESİ : CD GÜNÜ(müzik,çizgi film.belgesel,bilgisayar oyunu vb)
SALI :KİTAP GÜNÜ
ÇARŞAMBA :KUKLA GÜNÜ
PERŞEMBE : OYUNCAK GÜNÜ
CUMA GÜNLERİ :DEĞİŞEN PARTİLER

BESLENME

09:00 – 09:30    Kahvaltı
12:00 – 13:00    Öğle Yemeği
15:00 – 15:30    İkindi Kahvaltısı

Yiyeceklerimiz ev tipi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından hazırlanır.

Menülerimiz çocukların günlük et, süt, tahıl, sebze, meyve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.
Her gün mutlaka bir adet süt ürünlerinden öğrencilerimize verilir.Yaz mevsiminde sabah kahvaltılarında süt, kış mevsiminde ise süt ve ıhlamur verilir.

Öğrencilerimize içecek olarak ayran, süt, limonata, bitki çayı, komposto, cacık, taze sıkılmış portakal suyu verilir.

Yemeklerimiz zeytinyağı ile pişirilmektedir.Buna ek olarak ekmeğimiz süt, tereyağı, tam buğday ve kepekli undan okulumuzda

yapılmaktadır.Ayrıca yoğurt,reçel,salça,unlu tüm mamüller,meyva suları da okulumuzda  yapılmaktadır.

Yemeklerimizde tanınmış ve güvenilir markaların ürünleri kullanılmaktadır.
İLETİŞİM

A . Valikonağı Cad. Bizim Apt. No :8/1 Nişantaşı/İSTANBUL
T. +90 (212 ) 296 2043
E. yesilkoyakdkids@hotmail.com
W.www.yenicino.com

GALERİ


ULAŞIM HARİTAMIZ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: nişantaşın’daki anaokulları, nişantaşı anaokulları, nişantaşı anaokulu, nişantaşın’daki yuvalar, nişantaşı yuva, nişantaşın’daki kreşler, nişantaşı kreş, nişantaşın’daki çocuk evleri, nişantaşı çocuk evi, nişantaşın’daki anaokulu, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul’daki kreşler, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi,beşiktaş anaokuluları, beşiktaş’daki anaokulu,beşiktaş’daki anaokulları, beşiktaş anaokulu, beşiktaş yuva, beşiktaş’daki yuvalar, beşiktaş’daki yuva, beşiktaş yuvaları, beşiktaş kreş, beşiktaş’daki kreş, beşiktaş kreşler, beşiktaş kreşleri, beşiktaş çocuk evi, beşiktaş’daki çocuk evi, beşiktaş’daki çocuk evleri, beşiktaş çocuk evleri, dolmabahçe anaokuluları, dolmabahçe’deki anaokulu,dolmabahçe’deki anaokulları, dolmabahçe anaokulu, dolmabahçe yuva, dolmabahçe’deki yuvalar, dolmabahçe’deki yuva, dolmabahçe yuvaları, dolmabahçe kreş, dolmabahçe’deki kreş, dolmabahçe kreşler, dolmabahçe kreşleri, dolmabahçe çocuk evi, dolmabahçe’deki çocuk evi, dolmabahçe’deki çocuk evleri, dolmabahçe çocuk evleri, inönü anaokuluları, inönü’deki anaokulu, inönü’deki anaokulları, inönü anaokulu, inönü yuva, inönü’deki yuvalar, inönü’deki yuva, inönü yuvaları, inönü kreş, inönü’deki kreş, inönü kreşler, inönü kreşleri, inönü çocuk evi, inönü’deki çocuk evi, inönü’deki çocuk evleri, inönü çocuk evleri, teşvikiye anaokuluları, teşvikiye’deki anaokulu, teşvikiye’deki anaokulları, teşvikiye anaokulu, teşvikiye yuva, teşvikiye’deki yuvalar, teşvikiye’deki yuva, teşvikiye yuvaları, teşvikiye kreş, teşvikiye’deki kreş, teşvikiye kreşler, teşvikiye kreşleri, teşvikiye çocuk evi, teşvikiye’daki çocuk evi, teşvikiye’daki çocuk evleri, teşvikiye çocuk evleri, muradiye anaokuluları, muradiye’deki anaokulu, muradiye’deki anaokulları, muradiye anaokulu, muradiye yuva, muradiye’deki yuvalar, muradiye’deki yuva, muradiye yuvaları, muradiye kreş, muradiye’deki kreş, muradiye kreşler, muradiye kreşleri, muradiye çocuk evi, muradiye’deki çocuk evi, muradiye’deki çocuk evleri, muradiye çocuk evleri, halaskargazi anaokuluları, halaskargazi’deki anaokulu, halaskargazi’deki anaokulları, halaskargazi anaokulu, halaskargazi yuva, halaskargazi’deki yuvalar, halaskargazi’deki yuva, halaskargazi yuvaları, halaskargazi kreş, halaskargazi’deki kreş, halaskargazi kreşler, halaskargazi kreşleri, halaskargazi çocuk evi, halaskargazi’deki çocuk evi, halaskargazi’deki çocuk evleri, halaskargazi çocuk evleri, yıldız anaokuluları, yıldız’daki anaokulu, yıldız’daki anaokulları, yıldız anaokulu, yıldız yuva, yıldız’daki yuvalar, yıldız’daki yuva, yıldız yuvaları, yıldız kreş, yıldız’daki kreş, yıldız kreşler, yıldız kreşleri, yıldız çocuk evi, yıldız’daki çocuk evi, yıldız’deki çocuk evleri, yıldız çocuk evleri

İLETİŞİM FORMU

Yeni Cino Çocuk Oyun ve Yetenek Geliştirme Merkezi İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 3642 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...