Buradasınız:  Anasayfa  /   Özel Yunus Emre Anaokulu | Fatih, İstanbul
 
 
Özel Yunus Emre Anaokulu | Fatih, İstanbul

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Özel Yunus Emre Anaokulu | Fatih, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Nişanca Cd. No.56 (Ahmet Rasim Lisesi Yanı) Yavuzselim

Fatih / İSTANBUL

Yuva Rehberim
0 (212) 533 43 78

Yuva Rehberim
bilgi@yunusemrecocukyuvasi.com

Yuva Rehberim
yunusemrecocukyuvasi.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Gül DUYAR

Kuruluş Tarihi: 1998

Öğretmen Sayısı: 10

Öğrenci Sayısı: 100

Okul Kapasitesi: 120

Doluluk Oranı:

% 83

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Özellikler:
Okulumuzun sınıfları kamera sistemi tarafindan izlenmektedir. Yüzme havuzlu, 500 metrekare, oyun alanı doğayla iç içe. İngilizce eğitimimiz yabancı öğretmen tarafından verilmektedir. Projeksiyon, Akıllı Tahta, Organik Gıda

Aktiviteler / Branşlar:
İngilizce, Modern Dans, Denge Hareket, Sanat Atölyesi

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Fatih ve çevre güzergahlarında servislerimiz bulunmaktadır.

GENEL BİLGİLER


KURUCUMUZUN MESAJI

Okul öncesi eğitimde biz, Özel Yunus Emre Anaokulu olarak uzman kadromuzunla birlikte modern farklı kaliteli bir eğitim anlayışımız ile her türlü teknolojik ve fiziksel donanıma sahip, güvenilir, özgür düşünceye sahip, eğitimde öncü bir kurum olmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerimizin bireysel öğrenme hızları dikkate alınarak gelişim düzeylerini inceleyen, yeteneklerini geliştiren, yaratıcı düşünmelerini sağlayan, öz güveni gelişmiş, ne yapacağını bilen, iletişim becerileri kuvvetli, yüzleri daima gülen, sevgi ve saygı dolu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bunun için her gecen gün değişen zamana ayak uydurabilmek için pusulamız başarılı güvenli sıcak bir gelecek.

Özel Yunus Emre Anaokulu öğrencilerimizin uygulayarak, yaparak, yaşayarak elde ettikleri deneyimleri farklı sunumlar projeler ile destekleyerek aile katılımlarıyla gelişimlerini en üst düzeye çıkarmayı ve kendilerine olan öz güven duygusuyla donatılmış birer birey olarak hayata hazırlamayı amaç edinmiştir. Eğitim-öğretimde çocuklarımızın yoğun bir iç disiplin alarak çok küçük yaşlarda Başarılı İnsan Olma modelini öğrenmeleri sağlanmaktadır.

“Anaokulumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlıdır

ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uygulanmaktadır.”

HAKKIMIZDA

Özel Yunus Emre Çocuk Yuvası ve Kreşi adı ile hizmetlerimiz aralıksız olarak yaklaşık 18 yıldır devam etmektedir.

Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı tanıyarak, onda var olan gizli yetileri ortaya koymayı hedeflemektedir. Yuvamızın temel amacı; çocuğumuzun doğuştan getirdiği potansiyeli en üst düzeye çıkarmak ve çocuğumuzda öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.

Yuvamız, çocuğa en iyi örgütlenmiş oyun ortamını sağlayan bir kurum niteliğindedir. Çocuklarımız yuvamızda kendine, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim olanağı bulur. Toplu yaşam kurallarına uymayı öğrenir. Yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirir. Bu arada, kendi hakkını korurken, paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi de öğrenir.

Yuvamız, çocuğa bilgi aktarmaktan çok, onda var olan yeteneklerin serpilip gelişmesine yardımcı olur. Yuvamızda okuma yazma olgunluğu kazandırılır. Derslerimizde renk, sayı ve kavramlar, çocuğun düşüncesine uygun bir biçimde somuta indirgenerek verilir.

Parmak boya ve resim faaliyeti, su ve bahçe oyunları, jimnastik ve dramatik oyunlar, sadece çocuğun eğitim ve gelişimine olanak tanımakla kalmaz, aynı zamanda onun fiziksel enerjisinin boşalmasına, gerilimden arınmasına da yarar. Çünkü yuvamız, aynı zamanda doğal bir “terapi” ortamıdır. Tıpkı resim etkinliğinde olduğu gibi bu “oyun terapisi” nde de çocuklarımız, iç dünyasını ayrıntılarına kadar yansıtma fırsatı bulur. Bu yansıtma, çocuğun rahatlamasını sağlarken, deneyimli öğretmenlerimize de çocuğun kişilik özellikleri ya da varsa sorunları hakkında ipucu verir. Bu açıdan öğretmenlerimizin, çocuğun tüm gelişim özelliklerini bilen, deneyimli kişiler olmasına özen gösteririz.

Eğitim anlayışımız, çocukların en doğal dili, gelişimin ve büyümenin temel aracı olan “Oyun” merkezlidir. Programlarımız, çocuklarımızın bireysel farklılıklarının gözetildiği Çoklu Zeka Kuramı ve Etkin Öğrenme ilkelerine göre düzenlenmektedir.

Çocuğunuzun geleceği ve başarısı için biz kararlı ve iddialıyız. Bizi arayın, birlikte hareket ederek çocuklarınızın yaratıcılığını ve zekasını en verimli döneminde yeşertelim.

MİSYONUMUZ


Yunus Emre Çocuk Yuvası olarak yıllardır hedeflerimiz doğrultusunda rotamızı çağdaş, yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek olarak belirledik. Geleceğin mimarı çocuklarımızdaki yetenekleri ortaya çıkartmak, onlara özdisiplin ve benlik saygısı kazandırmak, paylaşımcı, sorumluluk sahibi, kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmek amacıyla sevgi ilkesini temel alarak hazırlamış olduğumuz programlarımızla her yaşa uygun düzeyde eğitim vermekteyiz.

İSTİYORUZ Kİ


 • Araştıran, inceleyen, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, analiz yapabilen, uygulama ve proje çalışmalarına önem veren bir okul olalım.
 • Yaparak, yaşayarak, öğrenme ortamı oluşturalım.
 • Çocuklarımızda en üst düzeyde kalıcı davranış değişikliği gerçekleştirelim.
 • Çocuklarımıza küçük yastan itibaren ilgi ve yetenekleri doğrultusunda beceriler kazandıralım.
 • Anne ve babaları bilinçlendirerek, eğitim ortamına katarak, Okul-Aile işbirliğinin sürekliliğini sağlayalım.
 • Doğru yaklaşımlar kullanarak olumlu alışkanlıklar kazandırıp, sağlıklı bir beden ve ruh yapısının temellerini atalım.
 • Öz bakım becerilerini geliştirip, zihinsel ve duygusal olgunluk kazandırarak öğrencilerimizi başarılı bir okul hayatına hazırlayalım.
 • Velilerimizi eğitim – öğretim sürecine dâhil edelim.
 • Çevre bilincine sahip, kendi ve başkalarının hakkını koruyan ve tanıyan bireyler yetiştirelim.
 • Öğrenme isteği duyan, meraklı, aktif, üretken, zamanını verimli kullanabilen neşeli çocuklar yetiştirelim.
 • Sosyal ortamlarda var olabilen, çevresiyle ve arkadaşlarıyla olumlu ilişkiler kurabilen çocuklar yetiştirelim.
 • Olumsuzluk ve sorunlarla başa çıkabilen bireyler yetiştirelim

VİZYONUMUZ


 • Öğrencilerimize Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsetme
 • Deneyerek, yaşayarak, yaparak öğrenmeyi sağlama,
 • Kendi kendine yetebilen, bağımsız davranabilen, özgüveni tam bireyler yetiştirme,
 • Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin tespiti ve tespiti sonrası eğitim ile destekleyen
 • Türkçeyi doğru ve güzel konuşma yeteneklerinin geliştirmek
 • Duygusal, sosyal ve psikolojik gelişimlerinin sağlanması
 • Paylaşımcı, saygılı ve yardımsever bireylerin yetiştirilmesini sağlamak,
 • Teknolojiyi etkili kullanabilen bireyler yetiştirmek,
 • Aktif, girişimci, kendini rahatça ifade edebilen bireyler yetiştirmek,
 • Bireysel farklılıkları öne çıkarabilecek etkinlikler düzenlemek,

İLKE & DEĞERLERİMİZ


 • Mesleğini seven, mesleki ahlaka sahip personel ile okul öncesi eğitime değer katan,
 • Fiziksel ve psikolojik yönden kendini sürekli sağlıklı tutan,
 • Çocukları olduğu gibi kabul eden ve yeteneklerine göre bireysel farklılıklara değer veren,
 • Atatürk ilke ve inkılâplarını sahiplenen ve kendine ilke edinen,
 • Kendini teknolojik, bilim, eğitim, kültürel, sosyal yönden yenileyen,
 • Özdeğerlerine ve kültürüne sahip çıkan
 • Öğrenci merkezli eğitimi esas alanz
 • Herkes için eğitim anlayışına sahip öğretmen kadrosu.

GALERİ

ULAŞIM HARİTAMIZ


Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: yunus emre çocuk yuvası ve kreşi fatih, kreş yuvası fatih, fatih kreşleri, fatih anaokulu, anaokul, fatih çocuk yuvaları, çocuk yuvaları, çocuk yuvası, fatih çocuk yuvası, çocuk yuvası fatih çocuk kreşi fatih anaokulu fatih, fatihte, fatihde, fatih te, fatih de, çocuk yuvaları, istanbul çocuk yuvası, istanbul fatih çocuk yuvası kreş, yuva, fatih kreş, fatih yuva, istanbul anaokulları, istanbul kreşleri, kreş, yazokulu, yaz, yaz okulu okulları fatih,Çocuk kreşi, yunus emre çocuk yuvası, fatih’teki anaokulları, fatih anaokulları, fatih anaokulu, fatih’teki yuvalar, fatih yuva, fatih kreş, fatih’teki kreşler, fatih’teki çocuk evleri, fatih çocuk evi, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi,aksaray anaokuluları, aksaray’daki anaokulu, aksaray’daki anaokulları, aksaray anaokulu, aksaray yuva, aksaray’daki yuvalar, aksaray’daki yuva, aksaray yuvaları, aksaray kreş, aksaray’daki kreş, aksaray kreşler, aksaray kreşleri, aksaray çocuk evi, aksaray’daki çocuk evi, aksaray’daki çocuk evleri, aksaray çocuk evleri, beyazıt anaokuluları, beyazıt’daki anaokulu, beyazıt’daki anaokulları, beyazıt anaokulu, beyazıt yuva, beyazıt’daki yuvalar, beyazıt’daki yuva, beyazıt yuvaları, beyazıt kreş, beyazıt’daki kreş, beyazıt kreşler, beyazıt kreşleri, beyazıt çocuk evi, beyazıt’daki çocuk evi, beyazıt’daki çocuk evleri, beyazıt çocuk evleri, akdeniz anaokuluları, akdeniz’deki anaokulu, akdeniz’deki anaokulları, akdeniz anaokulu, akdeniz yuva, akdeniz’deki yuvalar, akdeniz’deki yuva, akdeniz yuvaları, akdeniz kreş, akdeniz’deki kreş, akdeniz kreşler, akdeniz kreşleri, akdeniz çocuk evi, akdeniz’deki çocuk evi, akdeniz’deki çocuk evleri, akdeniz çocuk evleri, eminönü anaokuluları, eminönü’deki anaokulu, eminönü’deki anaokulları, eminönü anaokulu, eminönü yuva, eminönü’deki yuvalar, eminönü’deki yuva, eminönü yuvaları, eminönü kreş, eminönü’deki kreş, eminönü kreşler, eminönü kreşleri, eminönü çocuk evi, eminönü’deki çocuk evi, eminönü’deki çocuk evleri, eminönü çocuk evleri, fener anaokuluları, fener’deki anaokulu, fener’deki anaokulları, fener anaokulu, fener yuva, fener’deki yuvalar, fener’deki yuva, fener yuvaları, fener kreş, fener’deki kreş, fener kreşler, fener kreşleri, fener çocuk evi, fener’deki çocuk evi, fener’deki çocuk evleri, fener çocuk evleri, haseki anaokuluları, haseki’deki anaokulu, haseki’deki anaokulları, haseki anaokulu, haseki yuva, haseki’deki yuvalar, haseki’deki yuva, haseki yuvaları, haseki kreş, haseki’deki kreş, haseki kreşler, haseki kreşleri, haseki çocuk evi, haseki’deki çocuk evi, haseki’deki çocuk evleri, haseki çocuk evleri, karagümrük anaokuluları, karagümrük’deki anaokulu, karagümrük’deki anaokulları, karagümrük anaokulu, karagümrük yuva, karagümrük’deki yuvalar, karagümrük’deki yuva, karagümrük yuvaları, karagümrük kreş, karagümrük’deki kreş, karagümrük kreşler, karagümrük kreşleri, karagümrük çocuk evi, karagümrük’deki çocuk evi, karagümrük’deki çocuk evleri, karagümrük çocuk evleri, kocamustafapaşa anaokuluları, kocamustafapaşa’daki anaokulu, kocamustafapaşa’daki anaokulları, kocamustafapaşa anaokulu, kocamustafapaşa yuva, kocamustafapaşa’daki yuvalar, kocamustafapaşa’deki yuva, kocamustafapaşa yuvaları, kocamustafapaşa kreş, kocamustafapaşa’daki kreş, kocamustafapaşa kreşler, kocamustafapaşa kreşleri, kocamustafapaşa çocuk evi, kocamustafapaşa’daki çocuk evi, kocamustafapaşa’daki çocuk evleri, kocamustafapaşa çocuk evleri, kumkapı anaokuluları, kumkapı’daki anaokulu, kumkapı’daki anaokulları, kumkapı anaokulu, kumkapı yuva, kumkapı’daki yuvalar, kumkapı’deki yuva, kumkapı yuvaları, kumkapı kreş, kumkapı’daki kreş, kumkapı kreşler, kumkapı kreşleri, kumkapı çocuk evi, kumkapı’daki çocuk evi, kumkapı’daki çocuk evleri, kumkapı çocuk evleri, vefa anaokuluları, vefa’daki anaokulu, vefa’daki anaokulları, vefa anaokulu, vefa yuva, vefa’daki yuvalar, vefa’deki yuva, vefa yuvaları, vefa kreş, vefa’daki kreş, vefa kreşler, vefa kreşleri, vefa çocuk evi, vefa’daki çocuk evi, vefa’daki çocuk evleri, vefa çocuk evleri, sirkeci anaokuluları, sirkeci’deki anaokulu,sirkeci’deki anaokulları, sirkeci anaokulu, sirkeci yuva, sirkeci’deki yuvalar, sirkeci’deki yuva, sirkeci yuvaları, sirkeci kreş, sirkeci’deki kreş, sirkeci kreşler, sirkeci kreşleri, sirkeci çocuk evi, sirkeci’deki çocuk evi, sirkeci’deki çocuk evleri, sirkeci çocuk evleri, tahtakale anaokuluları, tahtakale’deki anaokulu,tahtakale’deki anaokulları, tahtakale anaokulu, tahtakale yuva, tahtakale’deki yuvalar, tahtakale’deki yuva, tahtakale yuvaları, tahtakale kreş, tahtakale’deki kreş, tahtakale kreşler, tahtakale kreşleri, tahtakale çocuk evi, tahtakale’deki çocuk evi, tahtakale’deki çocuk evleri, tahtakale çocuk evleri, yedikule anaokuluları, yedikule’deki anaokulu, yedikule’deki anaokulları, yedikule anaokulu, yedikule yuva, yedikule’deki yuvalar, yedikule’deki yuva, yedikule yuvaları, yedikule kreş, yedikule’deki kreş, yedikule kreşler, yedikule kreşleri, yedikule çocuk evi, yedikule’deki çocuk evi, yedikule’deki çocuk evleri, yedikule çocuk evleri, anaokulu istanbul, en iyi anaokulu istanbul, istanbul özel anaokulları

İLETİŞİM FORMU

Özel Yunus Emre Anaokulu İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 6600 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...