Buradasınız:  Anasayfa  /   Yağmur Abla Anaokulu | Ataşehir, İstanbul
 
 
Yağmur Abla Anaokulu | Ataşehir, İstanbul

Yağmur Abla Anaokulu | Ataşehir, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Şerif Ali Yolu Cad. Çimentepe Sok. No: 3

Ataşehir / İstanbul

Yuva Rehberim
0 (216) 478 21 26 - 0 (533) 736 41 40

Yuva Rehberim
+90 (216) 478 21 26

Yuva Rehberim
info@yagmurablaanaokulu.com.tr

Yuva Rehberim
www.yagmurablaanaokulu.com.tr

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Mukkader Karakaya

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Aktiviteler / Branşlar:
Müzik, Bale, İngilizce, Folklor, Yaratıcı, Drama, Satranç

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Servislerimiz tam güvenlikli olup öğretmen denetiminde seyehat etmektedir. Çocuklarınızı güven içerisinde teslim edebilirsiniz.
07:00 - 16:00

GENEL BİLGİLER


Kendine güvenen, farklılıklara kolay uyum sağlayabilen bireyleri yetiştirmek için rahat, eğlenceli ve güven veren bir ortamın gerekliliğini biliyoruz. Bu bileşenler doğrultusunda her biri ayrı değer binlerce birey yetiştirmenin gururunu taşıyoruz. Çocuğumuzun sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimini en iyi şekilde sağlamak için ebeveyn ve okul işbirliğinin önemine inanıyoruz. En sağlıklı eğitimin sevgi ile olan eğitim olduğunu unutmuyoruz.

Bu ilkelerle;

“ Eğitim Hizmetimizi Sadece Okul Öncesi Olarak Sürdürmekte Kararlıyız”. 1998 yılından beri Kozyatağı İnönü Caddesi’nde meyve ağaçlarını çocuklarımızın suladığı ve mevsimlik çiçekleri yine çocuklarımızın kendi elleri ile diktikleri bahçesi olan tek katlı okul binamızda hizmetimizi sürdürmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatlarına uygun şekilde hizmet verilmektedir.

Yaş Grupları:
Oyun Grubu: 24-36 ay
Yuva Grubu: 36-48 ay
Ön Hazırlık Grubu: 48-60 ay
Hazırlık Grubu: 60-72 ay

Eğitim Saatleri:
Hafta İçi: 07:00 – 19:00

Yağmur Abla Çocuk Eğitim Programı

Dil Gelişimi: İnsanlar, dil aracılığı ile birbirlerine bilgi, duygu ve düşüncelerini aktarırlar. Dil aynı zamanda insanların fikirlerini düzenlemelerine olanak sağlar. Çocukların gelişiminde doğumdan itibaren altı yaşına kadar kazanılan en önemli beceri dil gelişimidir. Çocuklar 6-7 yaşına geldiklerinde yaşamı boyunca kullanacağı dilini büyük oranda kazanmış olur.

Dil Gelişiminin insan yaşamındaki öneminin bilincinde olarak çocuklarımızın bu alandaki kazanımlarının en üst düzeyde olmasına özen göstermekteyiz.

Kavram Gelişimi: Kavram gelişimi okul öncesi dönemde çocukta kazanılmasını beklediğimiz becerilerdendir. Bu becerilerle çocuklarımızın ufku genişleyecek dış Dünya’ya olan uyumu kolaylaşacaktır. Bu beceriler nesneleri;

Renklerine göre ayırt edebilme ve eşleştirebilme,
Şekillerine göre ayırt edebilme ve eşleştirebilme,
Boyutlarına göre ayırt edebilme ve kıyaslayabilme,
Benzerlik ve farklılıklarına, mekanda konumlarına, azlık çokluklarına göre ayırt edebilmedir.

Okuma ve Yazmaya Hazırlık: Çocuklarda kitap ve okuma sevgisini geliştirmek için atılabilecek en önemli adım ebeveynler ve öğretmenlerin rahat, huzurlu bir ortamda keyif alarak çocuklara kitap okumalarıdır. Çocukların sözcüklerin anlamlarını doğru bir şekilde algılamaları için öncelikle dinleme ve kendini sözlü olarak ifade edebilme becerisini kazanması gerekir. Okuma becerisinin kazanılması uzun zaman alan bir süreçtir. Bireysel farklılıklara bağlı olarak erken okuyabilen çocuklarımız olabilecektir.

Yazmaya hazırlık da okumada olduğu gibi uzun soluklu bir uğraştır ve yine bu konuda çocuğa model olmak son derece önemlidir. Okulumuzda öğrencilerimizle birlikte olmaya başladığımızdan itibaren onların ince motor becerilerini çeşitli oyun ve etkinliklerle masa başında, oyun salonunda, bahçede … geliştirmek için birçok keyifli çalışma yapmaktayız.

Matemetik: Matematik günlük yaşamımız içerisinde hep var olan bir olgu. Müzikten trafiğe, yemekten alışverişe kadar her yerde ve her zaman matematikle iç içeyiz. Bütün yaptığımız eylemler şekil, süre, sayı.. gibi matematik kavramları ile birebir ilgilidir. Çocuklar da matematikle çok erkenden karşılaşırlar. Nesnenin şeklini bebekler ağzına götürerek, dokunarak keşfederler. Kaç tane burnun var denildiğinde işaret parmağıyla bir işareti yaparlar…

Çocuklarda matematik becerileri konusunda gözlem yapabilme, hipotez kurabilme, problem çözebilme ve iletişim becerileri daha sonraki bilimsel süreçleri ve kavramları öğrenmede basamak teşkil etmektedir.

Biz de bu basamakları en sağlıklı bir şekilde özümseyerek çıkabilmeleri için çocuklarımızı deneyim ve birikimlerimiz ve en doğru metodlarla desteklemekteyiz.

Fen Doğa Çalışmaları ve Projeler: Çocuklarımızın Fen ve Doğayla ilgili meraklarını ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmek aynı zamanda bu alandaki gelişimlerini desteklemek için her dönemde yaşlarına uygun bir şekilde deney ve gözlemler yapmaktayız. Tohumdan, uzaya kadar geniş bir yelpazede sınırsız konu başlığı ile çocuklarımızın doğayı birebir keşfetmelerine fırsat ve ortam hazırlamaktayız. Proje çalışmaları ile de hem grup ve ekip ruhu hem de ailelerin katılımını sağlama fırsatı bulmuş olmaktayız.

İngilizce Dil Dersi: Türkçe Dil Gelişimi ile ilgili çalışmaları doğru zamanda ve doğru araç gereç –yöntemlerle kazandırmaya çalışırken çocuklarımıza hem diğer lisanlar hakkında bilgiler verip hem de İngilizce ile tanışmasını sağlıyor ve geliştirmesini destekliyoruz. Bunun için yine tam öğrenme modelini kullanmaktayız. Şarkılar, parmak oyunları, rontlar, aşçılık deneyimleri, bahçede oynarken, doğal ortamlarında aynı zamanda görsel ve işitsel araçlarla desteklenerek sınıf ortamında öğrenimi sağlamaktayız.

Bale- Folklor-Beden Perküsyonu- Orf Çalışmaları:

Bale- Folklor-Beden Perküsyonu- Orf Çalışmaları ile çocuklarımızın özgüvenlerini, fiziksel gelişimlerini, nörolojik gelişimlerini, bedenlerini açık ve rahat kullanabilmelerini, bireysel ve grup halinde kendilerini farklı biçimlerde ifade etme özgürlüğü ve yaratıcılığını geliştirebilmelerini sağlamayı amaçlamaktayız. Bedeni ile müziğin ritmi arasındaki uyumu kurabilme, birlikte hareket edebilme, kendilerini keşfedebilme, enerjileri ve ilgi alanları konusunda farkındalıklarını artırmaya çalışmaktayız.

Dramatizasyon: Çocuklarımızın yaratılığının gelişiminde, duygularını tanıma ve keşfetme, rahatlama, gevşeme ihtiyaçlarının karşılanmasında eğitici dramanın rolü ve önemi her geçen gün daha da fark edilmektedir. Eğitici drama çalışmaları ile çocuklarımızın daha mutlu, aktif, heyecanlı, coşkulu, daha dikkatli ve yaratıcı olabildiklerine tanıklık etmekteyiz. Hem yaratıcılığı geliştirir hem de duyguların tanınması, ayırt edilmesi, farkına varılması ile rahatlama sağlar.

Yaratıcılık: Yalnızca sanatçılarda olduğu sanılan, ya da sanatçıların gereksinimi olduğu düşünülen Yaratıcılık aslında herkeste vardır ve herkes için gereklidir. En çok okulöncesi dönemde gelişmektedir. Bunun için çocuklarımızın hayal dünyalarını, kendine özgü fikirler üretme, sorunlara farklı çözüm yolları bulabilme becerilerini ortaya çıkarabilmek ve geliştirebilmek adına çalışmalar yapmaktayız.

Müzik: Okulumuzda müzik her alanda eğitim aracı olurken diğer taraftan aynı zamanda çocuklarımızın müzik kulağını ve ritm duygusunu geliştirmeye çalışmaktayız. Kulaklarının kirli seslerden en az olumsuz etkilenmesi konusunda öncülük ederek doğal seslerle gelişimlerini destekliyoruz. Bu konuda aynı zamanda konservatuar eğitimli olan kurucumuz Uzm.Psikolog Mukadder Karakaya ve Öğretmenimiz Binnur Akçaoğlu’nun belirlediği eğitim programla çalışmaktayız. Aynı zamanda geleneksel aylık klasik gitar konserlerimiz ile çocuklarımızın hem müzik kulağı hem de dinleme yetisi gelişmektedir.

Öz bakım Becerileri Kazandırma – Geliştirme ve Hijyen Eğitimi:

Çocuklarımızın içinde bulundukları yaş gruplarına uygun bir şekilde bedenlerini tanıma ve kendi kendilerine yapabilecekleri hakkında algı ve farkındalık kazandırarak doğru alışkanlıklar edinmelerini destekliyoruz:

 • Tuvalet alışkanlığı kazandırma,
 • Kendi kendine yemek yiyebilme alışkanlığı kazandırma,
 • Ayakkabısını, montunu vb. giyip çıkarma becerisini geliştirme,
 • Doğru el yıkamayı öğretme ve alışkanlık kazandırma,
 • Evrensel Değerler ve Çevre Hakkında Algı ve Farkındalık Geliştirme:
 • Yağmur Abla Anaokulu olarak Dünya mirası niteliğindeki her konuda yemek kültüründen, mimariye, tarihi eserlere, oyun ve folklore, doğaya karşı duyarlı ve sahip çıkan bireyler olarak gelişmelerine önem ve destek vermekteyiz.

1984 MAYISIN’DA CADDEBOSTAN’DA BAŞLAYAN SERÜVENİMİZ ŞAŞKINBAKKAL’ DA OLGUNLAŞTI. 1998 YILINDA Yabla anaokulu ve çocuk evi olarak Kozyatağın’da gelişti, Çok yakında Ataşehir’de yuva binası olarak tasarladığımız ve geliştirdiğimiz mekanımızda çok daha kapsamlı ve ayrıntılı olarak devam edecektir.

29 Yıllık Bilgi, Birikim, Deneyim ve dinamizmimizle sadece okul öncesi eğitim hizmeti veren bir kurum olarak kalmakta kararlıyız.


GALERİ


ULAŞIM HARİTAMIZ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: Ataşehir’deki gündüz bakım evi, Ataşehir gündüz bakım evi, Ataşehir gündüz bakım evi, Ataşehir’deki gündüz bakım evi, Ataşehir gündüz bakım evi, kadıköy’deki anaokulları, kadıköy anaokulları, kadıköy anaokulu, kadıköy’deki yuvalar, kadıköy yuva, kadıköy’deki kreşler, kadıköy kreş, kadıköy’deki çocuk evleri, kadıköy çocuk evi, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul’daki kreşler, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi, Ataşehir anaokuluları, Kozyatağı’ndaki anaokulu, Kozyatağı’ndaki anaokulları, Ataşehir anaokulu, Ataşehir yuva, Kozyatağı’ndaki yuvalar, Kozyatağı’ndaki yuva, Ataşehir yuvaları, Ataşehir kreş, Kozyatağı’ndaki kreş, Ataşehir kreşler, Ataşehir kreşleri, Ataşehir çocuk evi, Kozyatağı’ndaki çocuk evi, Kozyatağı’ndaki çocuk evleri, Ataşehir çocuk evleri, Maltepe’deki anaokulları, Maltepe anaokulları, Maltepe anaokulu, Maltepe’deki yuvalar, Maltepe yuva, Maltepe’deki kreşler, Maltepe kreş, Maltepe’deki çocuk evleri, Maltepe çocuk evi, erenköy’deki anaokulları, erenköy anaokulları, erenköy anaokulu, erenköy’deki yuvalar, erenköy yuva, erenköy’deki kreşler, erenköy kreş, erenköy’deki çocuk evleri, erenköy çocuk evi, Acıbadem anaokuluları, Acıbadem’deki anaokulu, Acıbadem’deki anaokulları, Acıbadem anaokulu, Acıbadem yuva, Acıbadem’deki yuvalar, Acıbadem’deki yuva, Acıbadem yuvaları, Acıbadem kreş, Acıbadem’deki kreş, Acıbadem kreşler, Acıbadem kreşleri, Acıbadem çocuk evi, Acıbadem’deki çocuk evi, Acıbadem’deki çocuk evleri, Acıbadem çocuk evleri, Maltepe anaokuluları, Maltepe’deki anaokulu, Maltepe’deki anaokulları, Maltepe anaokulu, Maltepe yuva, Maltepe’deki yuvalar,Maltepe’deki yuva, Maltepe yuvaları, Maltepe kreş, Maltepe’deki kreş, Maltepe kreşler, Maltepe kreşleri, Maltepe çocuk evi, Maltepe’deki çocuk evi, Maltepe’deki çocuk evleri, Maltepe çocuk evleri, Caferağa anaokuluları, Caferağa’daki anaokulu, Caferağa’daki anaokulları, Caferağa anaokulu, Caferağa yuva, Caferağa’daki yuvalar,Caferağa’daki yuva, Caferağa yuvaları, Caferağa kreş, Caferağa’daki kreş, Caferağa kreşler, Caferağa kreşleri, Caferağa çocuk evi, Caferağa’daki çocuk evi, Caferağa’daki çocuk evleri, Caferağa çocuk evleri, Eğitim anaokuluları, Eğitim’deki anaokulu, Eğitim’deki anaokulları, Eğitim anaokulu, Eğitim yuva, Eğitim’deki yuvalar,Eğitim’deki yuva, Eğitim yuvaları, Eğitim kreş,  Eğitim’deki kreş, Eğitim kreşler, Eğitim kreşleri, Eğitim çocuk evi, Eğitim’deki çocuk evi, Eğitim’deki çocuk evleri, Eğitim çocuk evleri, Erenköy anaokuluları, Erenköy’deki anaokulu, Erenköy’deki anaokulları, Erenköy anaokulu, Erenköy yuva, Erenköy’deki yuvalar, Erenköy’deki yuva, Erenköy yuvaları, Erenköy kreş, Erenköy’deki kreş, Erenköy kreşler, Erenköy kreşleri, Erenköy çocuk evi, Erenköy’deki çocuk evi, Erenköy’deki çocuk evleri, Erenköy çocuk evleri, Fenerbahçe anaokuluları, Fenerbahçe’deki anaokulu, Fenerbahçe’deki anaokulları, Fenerbahçe anaokulu, Fenerbahçe yuva, Fenerbahçe’deki yuvalar,Fenerbahçe’deki yuva, Fenerbahçe yuvaları, Fenerbahçe kreş, Fenerbahçe’deki kreş, Fenerbahçe kreşler, Fenerbahçe kreşleri, Fenerbahçe çocuk evi, Fenerbahçe’deki çocuk evi, Fenerbahçe’deki çocuk evleri, Fenerbahçe çocuk evleri, Kayışdağı anaokuluları, Kayışdağı’ndaki anaokulu, Kayışdağı’ndaki anaokulları, Kayışdağı anaokulu, Kayışdağı yuva, Kayışdağı’ndaki yuvalar,Kayışdağı’ndaki yuva, Kayışdağı yuvaları, Kayışdağı kreş, Kayışdağı’ndaki kreş, Kayışdağı kreşler, Kayışdağı kreşleri, Kayışdağı çocuk evi, Kayışdağı’ndaki çocuk evi, Kayışdağı’ndaki çocuk evleri, Kayışdağı çocuk evleri, Fikirtepe anaokuluları, Fikirtepe’deki anaokulu, Fikirtepe’deki anaokulları, Fikirtepe anaokulu, Fikirtepe yuva, Fikirtepe’deki yuvalar,ataşehirdeki anaokulları,ataşehirde anaokulu, ataşehirde anaokulları,ataşehirdeki anaokulu

İLETİŞİM FORMU


Yağmur Abla Gündüz Bakım Evi İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Karakterleri Doğru Olarak Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...

Yağmur abla anaokulu ve çocuk evi

Yağmur abla anaokulu

Yağmur abla çocuk evi

Yağmur abla yuva

 • ateşehirde anaokulu
 • ateşehirde yuva
 • ateşehirde çocuk evi
 • ateşehirde kreş
 • ateşehirde bakım evi

yağmur abla anaokulu

Bugün 1, toplamda 8208 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...