Buradasınız:  Anasayfa  /   United Kids Academy | Nişantaşı, İstanbul
 
 
United Kids Academy | Nişantaşı, İstanbul

United Kids Academy | Nişantaşı, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Teşvikiye Mah. Büyükçiftlik Sok. Engin Konak Apt. No: 2/4

Nişantaşı / İstanbul

Yuva Rehberim
0 (212) 232 47 12-13

Yuva Rehberim
info@unitedkidsacademy.com

Yuva Rehberim
http://www.unitedkidsacademy.com/

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Nazlı Songün - Aslı Tuncay

Kuruluş Tarihi: Eylül 2012

Öğretmen Sayısı: 5

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Özellikler:
Organik Gıda, Her sınıfta iki Öğretmen, Üniversite Mezun Öğretmen, Çift Ana Dil

Aktiviteler / Branşlar:
Yoga, Sanat Dersi, Müzik, Orff, Sanat Gezileri, Tiyatro, Sosyal Geziler

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Balmumcu, Beşiktaş, Taksim, Cihangir, Fulya, Feriköy, Şişli ilçelerine servimiz vardır.

GENEL BİLGİLER

United Kids Academy

Okulumuz 2012 yılından beri faaliyet göstermekte olup ,Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. Mimari projesiyle okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır; ferah sınıflarımız, çocuklarımız için en uygun eğitim ortamı oluşturur. Farklı materyallerle zenginleştirilmiş oyun köşeleriyle çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimini destekleyen oyun odalarının yanında, harekete dayalı etkinliklerin yapıldığı çocuklarımızın gelişimini destekleyici (zihinsel ve fiziksel) çok amaçlı salonumuz oluşturulmuştur. Sınıflarımızda rotasyon sistemi uygulandığı için, gruplar tek bir sınıfa bağlı kalmaz, gün içinde farklı konseptlerden oluşan sınıflarımızda bir çok farklı aktivite yaparlar. Çocuklarımıza yine uzman öğretmenler sayesinde ingilizce, doğal ortamlarında, onlar için en uygun yöntemlerle öğretilmektedir. Butik olarak çalışmayı tercih edip, kontenjanımızı sınırlı sayıda tuttuğumuzdan dolayı , çocuklarımıza daha kaliteli eğitim sağlanmakta olup, yine çocuklarımıza daha kalabalık mekanlardan bulaşabilecek viral enfeksiyonlara karşı da bir koruma sağlar.

Akademik kadromuz; Çocuklara sevgi ile yaklaşan, okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve ingilizce öğretmenliği mezunu alanında deneyimli, yaratıcı, kendini devamlı geliştiren (seminer, hizmet içi eğitim, yeni yayınların takibi, vb.), gözlemci, araştırmacı, güler yüzlü, gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklara her yönü ile iyi bir model olacak nitelikte , her şeyden önce, çocuklarımızın belkide ilk öğretmenleriyle tanıştığı bu süreçte onlara anne şefkatini eksik etmeden yapabilen uzmanlardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra uzman psikoloğumuzda her gün okulumuzda çocuklarımızla faaliyet göstermektedir.

Eğitim

Okulumuzda değişen çağa uygun eğitim metodları takip edilerek, çocukların gelişim özelliklerine uygun olan tarafları alınıp karma bir sistem kullanılır. Eğitim sistemiz; çocukların sıkılmasına izin vermeden onların her anlarını dolu geçirmelerini ve bilgiye ulaşırken merak eden, araştıran, yaratcı düşünce özelliklerini kullanabilen bireyler olarak yetişmelerini hedef alır. Bu bağlamda okulumuzda ;

 • High-scope
 • Gems
 • Scamper
 • Reggio Emillia ve Milli Eğitim müfredatına uygun eğitim programları kullanılır.

İngilizce Eğitim

Okulumuzda eğitim görmekte olan tüm öğrencilerimiz, yabancı dil kazanım sürecini, titizlikle geliştirilmiş; Türk ve Yabancı öğretmenlerin işbirliği ile uygulanmakta olan tam gün İngilizce program çerçevesinde deneyimlemektedir. Bu yöntem ile öğrencilerimiz kavramları hem ana dillerinde hem de İngilizce olarak irdelemekte, böylelikle de öğrenme sürecinin içeriğini bütünsel olarak algılamakta ve bu içeriğe farklı açılardan bakabilmektedirler. Okulumuzdaki eğitim süreci öğrencilerimize, yabancı dili duyarak ve yaşayarak kazanma olanağını sağlamaktadır. Bu süreçte öğrencilerimiz dili;

 • Öncelikle dinleyerek
 • Duyduklarına anlam yükleyerek
 • Cümle, kelime ve sesleri ayırt ederek ve
 • Taklit ederek kazanırlar.

ETKİNLİKLERİMİZ

“Eğitim öğretim programımız doğrultusunda uygun hava koşulları ve temalara göre çok çeşitli geziler planlıyoruz. Geziler ile hedefimiz, çocukların araştırarak ve merak ederek neden-sonuç ilişkisi kurmalarını, okul dışındaki çevrede gözlemlerde bulunarak sorgulama yapabilmelerini, konuşulan konu, kavram ya da bilgilerle ilgili aktif deneyimler yaşamalarını, öğrendiklerini pekiştirmelerini ve sosyal ortamlarda bulunarak belli davranış modellerini kazanmalarını sağlamaktır. Üretim yerleri, doğal mekanlar, fabrikalar, müzeler, sergiler gibi çok çeşitli mekanlar gezilerimiz için tercih ettiğimiz mekanlar olmaktadır. Programda temayla bağlantılı haftalık gezi, parti, konuk ve tiyatro dönüşümlü yer almaktadır.”
-Geziler

Bilimsel Etkinliklerimiz

 • GEMS (Great Explorations Math and Science) Üniteleri
 • İlk olarak Lawrence Bilim Merkezi’nde geliştirilmiş olan GEMS etkinlikleri; fen ve matematik programımızın temelini oluşturur.
 • Önce yapıp sonra açıklamak şeklindeki bu yöntem; öğrencinin kendiliğinden harekete geçmesini, konunun temelindeki kavram ve fikirleri anlamak için gereken deneyimi edinmesini ve eleştirel düşünmesini sağlamaktadır.
 • GEMS etkinlikleri öğrencilerin kendi başlarına buluş yapmalarına olanak tanır, sorgulamayı ve sonuç çıkarmayı öğrenerek daha yüksek düşünme sistemleri oluşturmalarını sağlar.
 • Anaokulumuzda uygulanan bazı GEMS üniteleri: Karıncalar, Arılar, Yumurtalar, Ağaç Evler, Penguenler, Kelebekler, Uğurböcekleri…

Portfolyo Etkinliği

Öğrencilerin bir yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan seçerek hazırladıkları “Portfolyo” dosyasını anne – babalarına sundukları önemli bir etkinliktir. Öğrenci değerlendirme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Türkçe Dil Etkinliklerimiz

United Kids Academy’de sorgulayan, analiz yeteneği güçlü, çözüm üreten ve kendine güvenen bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Güncel eğitim yöntemlerimiz ile kaynaştırdığımız bu yaklaşımımızı, çocuklarımıza anadil becerilerini geliştirmekte de kullanmaktayız.. Sorgulama Odaklı Öğrenme Süreci, öğrencilerimizin konuyu öncelikle merak ederek ilgili soruları sorması ile başlamakta, bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları ile pekiştirilmektedir. Bu süreç içinde, öğrencilerimizin eleştirel düşünme, analiz ve sentez yapma ve çözüm üretme becerilerini geliştirmeleri beklenmektedir.

Kütüphane Etkinliği

Programımızın fark yaratan en önemli etkinliklerinden biri de “Kütüphane” etkinliğidir. Her gün düzenli yapılan okuma saatleri sayesinde tüm öğrencilerimizin 36 aydan itibaren kitapla buluşmaları ve dil becerilerini geliştirici etkinlikler yapmaları sağlanmaktadır. Bu etkinliklerin yanı sıra kelime bilgisini geliştirici nitelikli bir programda yürütülmektedir. Öğrencilerimiz her hafta evlerinden kitap getirerek hem kitap okuma alışkanlığını arkadaşları ile paylaşırlar, hem de sorumluluk duygularının gelişimine de katkıda bulunulur.

Scamper Etkinliği

Scamper; yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir. Scamper tekniği kullanılarak yapılan Göster-Anlat etkinliğinde çocuklar nesnelerle ilgili açık uçlu soruları cevaplandırırlar. Bu sorular bir anlamda farklı düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik itici bir güçtür. Çocukların düşüncelerini geliştirip onların keşif yapmasını cesaretlendirir, yaratıcılıklarını geliştirmeleri için uygun pratik yapma olanağı yaratır.

DEĞERLER EĞİTİMİ

Okul öncesi dönem çocuklarda değerlere ilişkin bilgilerin temellerinin atıldığı ilk dönemdir. Değerler temelde değişmez özellikler içerir fakat yaşanılan çevre, kültürel özellikler, eğitim ve deneyimler gibi pek çok faktöre göre bireysel farklılıklar gösterebilir. Değerlere ilişkin bilgiler tüm hayat boyunca devam eder. Fakat ilk bilgiler erken dönemlerde kazanılmaya başlanır ve kişiliğin oluştuğu son dönemlere kadar devam eder. Çocukların doğruları öğrenmesi gerekir ve hangi davranışların başka insanlar tarafından kabul edilebilir olduğunu öğrenmekte yardıma ihtiyaçları vardır. Eğitimin hedeflerinden biri de; değer yaratmak, değerlerini davranışa dönüştürebilen bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle eğitim programımızda “Değerler Eğitimi” müfredatı oluşturulmuştur. 4-6 yaş arası öğrencilerimize yönelik bu programda; sevgi, saygı, işbirliği, barış, sorumluluk, paylaşma, sabır, dürüstlük gibi temel değerler ele alınmaktadır. Her değer eğitim programının içinde oyun, şarkı, öykü, sohbet, resimleme çalışmaları gibi eğlenceli etkinliklerle verilmektedir. Amacımız çocukların akademik bilgilerin yanı sıra “temel değerleri” tanımaları, soyut olan bu kavramları anlamlı deneyimler ile somutlaştırıp farkındalık kazanmalarıdır.

PROJE ÇALIŞMALARIMIZ
Reggio Emilia okullarında geliştirilmiş olan “Proje Yaklaşımı” eğitim ortamlarında, sürece önem veren ve bireyin nasıl öğrendiğinin önemini vurgulayan bir yöntemdir. Her iki ay da bir farklı bir proje konusu üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Anaokulumuzda proje yaklaşımı ile yetişen öğrencilerimiz :

 • Öğrenme için olumlu tutum geliştirebilme
 • Hayal gücünü kullanma ve yaratıcılığını geliştirebilme,
 • Araştırma becerisini kullanma ve geliştirme,
 • Problem çözme becerisi,
 • Sorgulama,
 • Neden-sonuç ilişkisi kurma gibi becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

BRANŞ AKTİVİTELERİ

 1. Sanat: Okulumuzda pedegojik formasyona sahip resim öğretmenimizle birlikte haftada 1 gün sanatsal çalışmalar yapılır. Amacımız çocuklarımıza bu alanı tanıtmak, farklı teknikler ve konular kullanarak(renkler, şekil-zemin, portre, karakalem, kil hamuru,kolaj..v.b.) onların yaratıcılıklarını geliştirirken eğlenecekleri faaliyetleri hazırlamaktır.
 2. Yoga: Alanında uzman eğitmenimiz haftanın bir günü okulumuzda çocuklarımıza yogayı sevdirmek ve farkındalık kazandırmak için ders vermektedir. Her ders de farklı oyun ve hikayelerle nefes teknikleri, meditasyon ve yoga duruşları öğreniyoruz.
 3. Müzik: Okulumuzda müzik çalışmaları küçük grupta orf eğitimi , büyük grupta ise piyano eğitimi şeklinde verilmektedir. Haftada 2 gün müzik öğretmenimiz tarafından çeşitli etkinlikler hazırlanarak çocuklarımızın katılımı sağlanır.

OKULA HAZIRLIK ETKİNLİKLERİ

Okulumuzda sınıf öğretmeni tarafından verilmektedir. Her çocuğun sene başında sahip olduğu kitaplar aracılıyla konuların pekişmesi sağlanır. Bu etkinlikler; matematik çalışmaları, ses ve çizgi çalışmaları, dikkat ve görsel algıyı geliştirici çalışmalar ve küçük kas gelişimini destekleyen çalışmaları içerir. Sene sonunda bitirilen kitaplar eve gönderilir.

GALERİ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: nişantaşın’daki anaokulları, nişantaşı anaokulları, nişantaşı anaokulu, nişantaşın’daki yuvalar, nişantaşı yuva, nişantaşın’daki kreşler, nişantaşı kreş, nişantaşın’daki çocuk evleri, nişantaşı çocuk evi, nişantaşın’daki anaokulu, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul’daki kreşler, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi,beşiktaş anaokuluları, beşiktaş’daki anaokulu,beşiktaş’daki anaokulları, beşiktaş anaokulu, beşiktaş yuva, beşiktaş’daki yuvalar, beşiktaş’daki yuva, beşiktaş yuvaları, beşiktaş kreş, beşiktaş’daki kreş, beşiktaş kreşler, beşiktaş kreşleri, beşiktaş çocuk evi, beşiktaş’daki çocuk evi, beşiktaş’daki çocuk evleri, beşiktaş çocuk evleri, dolmabahçe anaokuluları, dolmabahçe’daki anaokulu,dolmabahçe’daki anaokulları, dolmabahçe anaokulu, dolmabahçe yuva, dolmabahçe’daki yuvalar, dolmabahçe’daki yuva, dolmabahçe yuvaları, dolmabahçe kreş, dolmabahçe’daki kreş, dolmabahçe kreşler, dolmabahçe kreşleri, dolmabahçe çocuk evi, dolmabahçe’daki çocuk evi, dolmabahçe’daki çocuk evleri, dolmabahçe çocuk evleri, inönü anaokuluları, inönü’deki anaokulu, inönü’deki anaokulları, inönü anaokulu, inönü yuva, inönü’deki yuvalar, inönü’deki yuva, inönü yuvaları, inönü kreş, inönü’deki kreş, inönü kreşler, inönü kreşleri, inönü çocuk evi, inönü’daki çocuk evi, inönü’deki çocuk evleri, inönü çocuk evleri, teşvikiye anaokuluları, teşvikiye’deki anaokulu, teşvikiye’deki anaokulları, teşvikiye anaokulu, teşvikiye yuva, teşvikiye’deki yuvalar, teşvikiye’deki yuva, teşvikiye yuvaları, teşvikiye kreş, teşvikiye’deki kreş, teşvikiye kreşler, teşvikiye kreşleri, teşvikiye çocuk evi, teşvikiye’daki çocuk evi, teşvikiye’daki çocuk evleri, teşvikiye çocuk evleri, muradiye anaokuluları, muradiye’deki anaokulu, muradiye’deki anaokulları, muradiye anaokulu, muradiye yuva, muradiye’deki yuvalar, muradiye’deki yuva, muradiye yuvaları, muradiye kreş, muradiye’deki kreş, muradiye kreşler, muradiye kreşleri, muradiye çocuk evi, muradiye’deki çocuk evi, muradiye’deki çocuk evleri, muradiye çocuk evleri, halaskargazi anaokuluları, halaskargazi’deki anaokulu, halaskargazi’deki anaokulları, halaskargazi anaokulu, halaskargazi yuva, halaskargazi’deki yuvalar, halaskargazi’deki yuva, halaskargazi yuvaları, halaskargazi kreş, halaskargazi’deki kreş, halaskargazi kreşler, halaskargazi kreşleri, halaskargazi çocuk evi, halaskargazi’deki çocuk evi, halaskargazi’deki çocuk evleri, halaskargazi çocuk evleri, yıldız anaokuluları, yıldız’daki anaokulu, yıldız’daki anaokulları, yıldız anaokulu, yıldız yuva, yıldız’daki yuvalar, yıldız’daki yuva, yıldız yuvaları, yıldız kreş, yıldız’daki kreş, yıldız kreşler, yıldız kreşleri, yıldız çocuk evi, yıldız’daki çocuk evi, yıldız’daki çocuk evleri, yıldız çocuk evleri,united,kids acedemy,united kids,kids,academy

İLETİŞİM FORMU

Amerikan Kültür Derneği Anaokulu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 4992 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...