Özel Yeşilpınar Yaprak Anaokulu | Yeşilpınar, Eyüp, İstanbul

Özel Yeşilpınar Yaprak Anaokulu | Yeşilpınar, Eyüp, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Yeşilpınar Mah. Çiçeksuyu Cad. Kasırga Sok. No:18

Eyüp / İstanbul

Yuva Rehberim
0 212 535 36 87 - 88

Yuva Rehberim
yaprakanaokulu@gmail.com

Yuva Rehberim
www.yaprakanaokulu.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Yaprak Aydın

Kuruluş Tarihi: 2005

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Servislerimiz tam güvenlikli olup öğretmen denetiminde seyehat etmektedir. Çocuklarınızı güven içerisinde teslim edebilirsiniz.
07:00 - 16:00

GENEL BİLGİLER

Sağlıklı ve başarılı çocuk yetiştirmek ekip çalışması ile olur” ilkesi ışığında…

Her çocuk özeldir’den yola çıkıyoruz. Görevimizi en iyi yapmayı onur meselesi kabul ediyoruz. Hiçbir gayret ve özveriden kaçınmıyoruz. Her zaman eleştri, uyarı ve denetime açığız. Öğrencileriniz bizim en büyük kazancımız olacaktır. Birlikte sevgi dolu bir eğitim yılı dileklerimizle.

Tarihçe

Özel Yeşilpınar Yaprak Anaokulu 2 Kasım 2005 yılında kurulmuştur.

Çocuklar ve aileler için çıktığımız bu yolda sizlere söz vermiş olmanın bilinciyle her geçen gün artan ilgiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Neden Farklıyız?

 • Biz eğitim, birikim ve deneyimlerimizle uzmanlaştığımız işi yapıyoruz.
 • “Olması gerektiği gibi” bir okul öncesi kurumuyuz.
 • Okulumuzun müstakil olması ve korunaklı olması sebebiyle güvenli ve donanımlı bir ortam sunuyoruz.
 • Beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem veriyoruz.
 • Seçilmiş oyuncaklar ve eğitim materyelleri ile 3-6 yaş grubu öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz.
 • 3 yaşından ilkokul 1. sınıfa kadar okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin yabancı dili kolayca öğrenebilmesini sağlayan yabancı dil altyapısını destekliyoruz.

Eğitim Programımızın Özellikleri

 • Milli Eğitim müfredatına dayalıdır.
 • Çocuk merkezlidir.
 • Yaratıcılık ön plandadır.
 • Çocuğun çok yönlü gelişimi esastır.
 • Aile katılımı önemlidir.
 • Çocuklarda ilgi merak ve araştırma isteklerini arttırmayı ve geliştirmeyi hedefleyici çok yönlü bir programdır.
 • Yaşayan Değerler Eğitimi
 • Yaprak Anaokulu’nda öğrenme amacımıza uygun, bize yol gösterecek bir dizi temel değerler saptadık. Bu temel değerleri yıl içinde eğitim programımızın içinde ele alarak işlemekteyiz.

Değerlerimiz

 • Barış
 • Sevgi
 • Saygı
 • Sorumluluk
 • İşbirliği
 • Portfolyo
 • Öğrencinin özdisiplin ve sorumluluk bilincini geliştirmek ve kendini değerlendirme becerisini kazandırmak.
 • Sunum becerilerini ve ifade becerilerini geliştirmek.
 • Öğrencinin gelişimini daha sağlıklı izleyebilmek.
 • Çocukların gelecekteki öğrenmelerine bilgi sunmak ve ışık tutmak.
 • Çocukların yeteneklerini sağlamak ve ilgi alanlarını geliştirmek.
 • Öğrencilerin aile üyeleri ile yaptıkları çalışma vasıtasıyla daha iyi bir iletişim kurmalarını sağlamak.

Neden Portfolyo?

Çocuğun bilişsel, psikomater, sosyo-duygusal ve dil gelişimlerini gözlemlemek için
Çocuğun okulda yaptığı çalışmalar, hikayeler, resim, proje çalışmaları, elişi etkinlikleri vb. kontrol etmek, güven gelişimlerini desteklemek ve sorumluluk duygusunu geliştirmek için
Fiziksel, ruhsal ve sosyal alanlardaki gelişimlerini fark edebilmesi, seçici olabilmesi ve zevkle çalışabilmesi için
Olaylara bakış açısını değerlendirebilmesi, çok yönlü düşünebilmesi, yaratıcılık yönlerinin geliştirilmesi için
Okuma – Yazma Hazırlama Programı

Dikkatini yönlendirebilme becerisinin kontrolü
Görsel algı
Şekil – Pozisyon algılama
Şekil – Zaman algısı
Uzaklık – Derinlik – Boyut algılama
Okuma yazma becerileri birbirlerine bağlı bir yapı sergilerler. Yazma işlemini bilişsel olarak algılamadan çocukların okuma işlemini gerçekleştirmeleri zordur. Bu nedenle yazıya geçişde *** becerilerin kazanımı aşağıdaki aşamasında gerçekleşir.

Küçük kas gelişimi ve………..
Kalem tutma ve kullanma beceresinin kazanımı
Karalamalardan eğik çizgi çalışmalarına geçiş
Noktaları birleştirme
…… harflere geçiş

Denge ve Hareket Etkinliğimiz

Erken çocukluk döneminde hareket gelişimi çok yönlü olarak desteklenmektedir.
Her çocuğun hareket etme ihtiyacı vardır. Çocukların bu ihtiyaçları anlamlı ve planlı etkinliklerle desteklenmelidir.
Denge çalışmaları hareket gelişiminin temelini oluşturur.
Çocuklar dengelerini sağladıktan sonra koordineli hareketleri kolaylıkla yapabilirler.
Hergün sabah sporuyla denge ve hareket gelişimi çalışmaları yapılmaktadır.
Drama Etkinliğimiz

Canlandırma ve somutlaştırma becerisi ile birlikte içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmayı sağlayan etkinliklerdir. Drama çalışmalarımızda; oyun kurgularına ve duygularını yaşayabilme, başka bir kimliğe bürünebilme, kendini ifade edebilme becerileri hedeflenmektedir.

Türkçe Dil Etkinliğimiz

Dinleme becerisini arttıran, öncelikle anadili ile duygularını ve düşüncelerini etkili ve özgürce ifade etmelerini sağlayan etkinliklerdir. Türkçe dil etkinlikleri kapsamında;

Parmak oyunu
Hikaye okuma / oluşturma
Tekerleme
Bilmece sorma / oluşturma
Şiir
Canlandırma
Resim yorumlama gibi etkinlikler örnek verilebilir.
Fen ve Doğa Etkinlikleri

Okul öncesi dönem, çocuklarda araştırmaya ve denemeye ilginin öve merakın en yüksek olduğu dönemdir. Okulumuzda, öğrencilerimizin araştırma ve keşfetme merak ve ilgilerini doyurmaya ve arttırmaya yönelik çalışmalar fen ve doğa etkinleri ile daha da zenginleştirilmiştir.

Projeler
Geziler
…..
Oyun Etkinlikleri

İlgi köşelerindeki çalışmalarını, kurallı grup ve bireysel oyunları içeren, doğal öğrenme ortamları oluşturmayı hedefleyen etkinliklerle;

Evcilik köşesi
Kukla köşesi
Kitap köşesi
Müzik köşesi
Logo köşesi
Tahta blok köşesi gibi ilgi alanlarından özgürce yararlanabikmektedirler.
Gezi

İlgi köşelerindeki çalışmalarını, kurallı grup ve bireysel oyunları içeren, doğal öğrenme ortamları oluşturmayı hedefleyen etkinliklerle…

EĞİTİM GRUPLARIMIZ

Mini Play Grup

Bu grup çocuğun annesinden, ev ortamından ayrıldığı, bağımsızlaşma yolunda ilk adımların atıldığı ve ilk deneyimlerin yaşandığı özel bir dönemdir.

Oyun grubu, bakım ve eğitim eş zamanlı olarak planlanması gereken bir dönemdir. Oyun grubu çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını harekete geçirecek, bağımsızlaşmalarını ve sosyalleşmelerini kolaylaştıracak, yemek, uyku, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını geliştirecek fırsatlar sunduğumuz grubumuzdur.

36-48 Ay Küçük Grup

Bu yaş grubuna yönelik eğitim programımız 36-48 aylar arasındaki öğrencilerimiz için tüm gelişim alanların uyaran ve destekleyen; özgüven, özdenetim, özsaygı gibi temel olumlu özellikleri kazandırmayı amaçlayan bir programdan öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını arttırmaya, araştırma deneme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak planlanmış eğitim programı ve ortamları ile akademik beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesini hedefliyoruz.

Ayrıca; arkadaşlık, dostluk, hoşgörü, sevgi, saygı, sorumluluk, işbirliği, paylaşma, yardımlaşma gibi temel evrensel değerleri benisemelerini önemsiyoruz.

48-60 Ay Orta Grup

Gelişimsel dönem özellikleri itibarı ile 4 yaş çocuklarını en iyi tanımlayan kelimeler “Enerjik” ve “Hayalci” olacaktır. Onların bu dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmek, keyifli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla çocuklarımızı Scamper (yaratıcılık) ve sanat etkinlikleri sunuyoruz. Matematik çalışmalarımızda sayı, şekil, uzunluk, ağırlık, doku, mesafe, konum ve zaman kavramlarını öğrenmelerini hedefliyoruz.

60-72 Ay Büyük Grup

İlkokula hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu gruptaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik………….

 

GALERİ

 

ULAŞIM HARİTASI


Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: Yeşilpınar anaokulları, Yeşilpınar anaokulu, Yeşilpınar’daki anaokulları, Yeşilpınar’daki anaokulu, Yeşilpınar yuvalar, Yeşilpınar yuva, Yeşilpınar’daki yuvalar, Yeşilpınar’daki yuva, Yeşilpınar çocuk evi, Yeşilpınar’daki çocuk evi, Yeşilpınar’daki çocuk evleri, Yeşilpınar çocuk evleri, Yeşilpınar kreşler, Yeşilpınar’daki kreşler, Yeşilpınar kreş, Yeşilpınar’daki kreş, Akşemsettin Mahallesi anaokulları, Akşemsettin Mahallesi anaokulu, Akşemsettin Mahallesin’deki anaokulları, Akşemsettin Mahallesin’deki anaokulu, Akşemsettin Mahallesi yuvalar, Akşemsettin Mahallesi yuva, Akşemsettin Mahallesin’deki yuvalar, Akşemsettin Mahallesin’deki yuva, Akşemsettin Mahallesi çocuk evi, Akşemsettin Mahallesin’deki çocuk evi, Akşemsettin Mahallesin’deki çocuk evleri, Akşemsettin Mahallesi çocuk evleri, Akşemsettin Mahallesi kreşler, Akşemsettin Mahallesin’deki kreşler, Akşemsettin Mahallesi kreş, Akşemsettin Mahallesin’deki kreş, Mevlana Mahallesi anaokulları, Mevlana Mahallesi anaokulu, Mevlana Mahallesin’deki anaokulları, Mevlana Mahallesin’deki anaokulu, Mevlana Mahallesi yuvalar, Mevlana Mahallesi yuva, Mevlana Mahallesin’deki yuvalar, Mevlana Mahallesin’deki yuva, Mevlana Mahallesi çocuk evi, Mevlana Mahallesin’deki çocuk evi, Mevlana Mahallesin’deki çocuk evleri, Mevlana Mahallesi çocuk evleri, Mevlana Mahallesi kreşler, Mevlana Mahallesin’deki kreşler, Mevlana Mahallesi kreş, Mevlana Mahallesin’deki kreş, Kazım Karabekir Mahallesi anaokulları, Kazım Karabekir Mahallesi anaokulu, Kazım Karabekir Mahallesin’deki anaokulları, Kazım Karabekir Mahallesin’deki anaokulu, Kazım Karabekir Mahallesi yuvalar, Kazım Karabekir Mahallesi yuva, Kazım Karabekir Mahallesin’deki yuvalar, Kazım Karabekir Mahallesin’deki yuva, Kazım Karabekir Mahallesi çocuk evi, Kazım Karabekir Mahallesin’deki çocuk evi, Kazım Karabekir Mahallesin’deki çocuk evleri, Kazım Karabekir Mahallesi çocuk evleri, Kazım Karabekir Mahallesi kreşler, Kazım Karabekir Mahallesin’deki kreşler, Kazım Karabekir Mahallesi kreş, Kazım Karabekir Mahallesin’deki kreş, Alibeyköy anaokulları, Alibeyköy anaokulu, Alibeyköy’deki anaokulları, Alibeyköy’deki anaokulu, Alibeyköy yuvalar, Alibeyköy yuva, Alibeyköy’deki yuvalar, Alibeyköy’deki yuva, Alibeyköy çocuk evi, Alibeyköy’deki çocuk evi, Alibeyköy’deki çocuk evleri, Alibeyköy çocuk evleri, Alibeyköy kreşler, Alibeyköy’deki kreşler, Alibeyköy kreş, Alibeyköy’deki kreş, Cengiztopel anaokulları, Cengiztopel anaokulu, Cengiztopel’deki anaokulları, Cengiztopel’deki anaokulu, Cengiztopel yuvalar, Cengiztopel yuva, Cengiztopel’deki yuvalar, Cengiztopel’deki yuva, Cengiztopel çocuk evi, Cengiztopel’deki çocuk evi, Cengiztopel’deki çocuk evleri, Cengiztopel çocuk evleri, Cengiztopel kreşler, Cengiztopel’deki kreşler, Cengiztopel kreş, Cengiztopel’deki kreş, Küçükköy anaokulları, Küçükköy anaokulu, Küçükköy’deki anaokulları, Küçükköy’deki anaokulu, Küçükköy yuvalar, Küçükköy yuva, Küçükköy’deki yuvalar, Küçükköy’deki yuva, Küçükköy çocuk evi, Küçükköy’deki çocuk evi, Küçükköy’deki çocuk evleri, Küçükköy çocuk evleri, Küçükköy kreşler, Küçükköy’deki kreşler, Küçükköy kreş, Küçükköy’deki kreş, Beşyüzevler anaokulları, Beşyüzevler anaokulu, Beşyüzevler’deki anaokulları, Beşyüzevler’deki anaokulu, Beşyüzevler yuvalar, Beşyüzevler yuva, Beşyüzevler’deki yuvalar, Beşyüzevler’deki yuva, Beşyüzevler çocuk evi, Beşyüzevler’deki çocuk evi, Beşyüzevler’deki çocuk evleri, Beşyüzevler çocuk evleri, Beşyüzevler kreşler, Beşyüzevler’deki kreşler, Beşyüzevler kreş, Beşyüzevler’deki kreş, Gazi Mahallesi anaokulları, Gazi Mahallesi anaokulu, Gazi Mahallesin’deki anaokulları, Gazi Mahallesin’deki anaokulu, Gazi Mahallesi yuvalar, Gazi Mahallesi yuva, Gazi Mahallesin’deki yuvalar, Gazi Mahallesin’deki yuva, Gazi Mahallesi çocuk evi, Gazi Mahallesin’deki çocuk evi, Gazi Mahallesin’deki çocuk evleri, Gazi Mahallesi çocuk evleri, Gazi Mahallesi kreşler, Gazi Mahallesin’deki kreşler, Gazi Mahallesi kreş, Gazi Mahallesin’deki kreş, Sultangazi anaokulları, Sultangazi anaokulu, Sultangazi’deki anaokulları, Sultangazi’deki anaokulu, Sultangazi yuvalar, Sultangazi yuva, Sultangazi’deki yuvalar, Sultangazi’deki yuva, Sultangazi çocuk evi, Sultangazi’deki çocuk evi, Sultangazi’deki çocuk evleri, Sultangazi çocuk evleri, Sultangazi kreşler, Sultangazi’deki kreşler, Sultangazi kreş, Sultangazi’deki kreş, Gaziosmanpaşa anaokulları, Gaziosmanpaşa anaokulu, Gaziosmanpaşa’daki anaokulları, Gaziosmanpaşa’daki anaokulu, Gaziosmanpaşa yuvalar, Gaziosmanpaşa yuva, Gaziosmanpaşa’daki yuvalar, Gaziosmanpaşa’daki yuva, Gaziosmanpaşa çocuk evi, Gaziosmanpaşa’daki çocuk evi, Gaziosmanpaşa’daki çocuk evleri, Gaziosmanpaşa çocuk evleri, Gaziosmanpaşa kreşler, Gaziosmanpaşa’daki kreşler, Gaziosmanpaşa kreş, Gaziosmanpaşa’daki kreş, Eyüp anaokulları, Eyüp anaokulu, Eyüp’teki anaokulları, Eyüp’teki anaokulu, Eyüp yuvalar, Eyüp yuva, Eyüp’teki yuvalar, Eyüp’teki yuva, Eyüp çocuk evi, Eyüp’teki çocuk evi, Eyüp’teki çocuk evleri, Eyüp çocuk evleri, Eyüp kreşler, Eyüp’teki kreşler, Eyüp kreş, Eyüp’teki kreş, Kağıthane anaokulları, Kağıthane anaokulu, Kağıthane’deki anaokulları, Kağıthane’deki anaokulu, Kağıthane yuvalar, Kağıthane yuva, Kağıthane’deki yuvalar, Kağıthane’deki yuva, Kağıthane çocuk evi, Kağıthane’deki çocuk evi, Kağıthane’deki çocuk evleri, Kağıthane çocuk evleri, Kağıthane kreşler, Kağıthane’deki kreşler, Kağıthane kreş, Kağıthane’deki kreş, İstanbul anaokulları, İstanbul anaokulu, İstanbul’daki anaokulları, İstanbul’daki anaokulu, İstanbul yuvalar, İstanbul yuva, İstanbul’daki yuvalar, İstanbul’daki yuva, İstanbul çocuk evi, İstanbul’daki çocuk evi, İstanbul’daki çocuk evleri, İstanbul çocuk evleri, İstanbul kreşler, İstanbul’daki kreşler, İstanbul kreş, İstanbul’daki kreş

İLETİŞİM FORMU


Yaprak Anaokulu İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 11604 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...