Özel İlk Gelişim Anaokulu | Kozyatağı, Kadıköy, İstanbul

Özel İlk Gelişim Anaokulu | Kozyatağı, Kadıköy, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Kozyatağı Mah. Kayasultan Sok. No:72/1

Kadıköy / İstanbul

Yuva Rehberim
0 216 380 60 28

Yuva Rehberim
info@ilkgelisim.com

Yuva Rehberim
www.ilkgelisimanaokulu.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Sibel Ballı

Kuruluş Tarihi: 2009

Öğretmen Sayısı: 15

Öğrenci Sayısı: 60

Okul Kapasitesi: 60

Doluluk Oranı:

% 100

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Özellikler:
Şehrin göbeğinde meyve ağaçlarıyla dolu, büyük bahçesi ve oyun parkı, etkinlik alanları ile 3 katlı müstakil, yüksek tavanlı, sağlıklı ve ışık alan bir köşk olması en büyük özelliğidir.

Aktiviteler / Branşlar:
Müzik, Bale – Modern Dans, Folklor, Drama, İngilizce, Rusça, İspanyolca, Okuma – Yazma, Yoga, Seramik, Yüzme

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Servis hizmetimiz talep üzerine ayarlanmaktadır.

GENEL BİLGİLER

Hedefimiz, çocukların sevgi ortamında, kendine ve çevresine güvenmesi, özgür girişimlerde bulunması, yaratıcı düşünebilmesi, yaşı düzeyinde sorumluluk alması, gözlem yaparak çevresini tanıma ve algılama becerisi geliştirmesi, ilgi ve yeteneklerini tanıyıp geliştirmesi, kişisel gelişimini öğrenme ve deneyimleriyle sağlamasıdır. Önemli olan öğrencilerimizin bu kritik yaş dönemlerinde, öncelikle anadili düzgün konuşması sağlanarak daha sonra yabancı dillere kulak dolgunluğu kazanması, sistemli bir biçimde ilkokula hazırlanması, olumlu alışkanlıklar kazanması, Atatürk sevgisini ve manevi değerleri benimsemesi ve ailelere destek olabilmemizdir. Yöntemimiz; gözlemleme, model sunma, olay biçimlendirme, destekleme, açıklama, olumlu çocuk-yetişkin ilişkisi kurma, günlük programı titizlikle takip etme ve sevgi-saygı eğitimini içeren Yaratıcı Düşünme ve Etkin Öğrenme’dir.

İlk Gelişim’de eğitim programları her yaş grubunun gelişimsel özelliklerine göre ayrı ayrı hazırlanır. Çocukların bireysel ve gelişimsel özellikleri gözetilerek bilişsel, dil, öz-bakım, motor becerileri ve duygusal alanlarında, eğitim-öğretim uygulamaları her yaş grubunda farklı düzeylerde verilir. Çocuklarımız okula başladıklarından itibaren psikolog-idare ve öğretmeni eşliğinde gözlemlenir ve eğitim programı çerçevesinde desteklenir. Bizim için her çocuk özeldir.

En önemli amacımız mutlu, neşeli, kendi sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmek ve keşfederek, zevkle, deneyerek öğrenmelerini sağlamak. Biliyoruz ki, çocuklar oynadıkça duyuları keskinleşiyor, yetenekleri gelişiyor ve günden güne becerileri artıyor. Bu yüzden biz oyunun, çocuğun özgürlüğü olduğu kanısındayız ve okulumuzda da bu özgürlüğe olabildiğince fırsat tanıyoruz.

Neden Biz?

Çünkü okul öncesi kurumumuz her çocuğu kendine özgü bir birey olarak kabul eder.

 • Yaşları özelliğinde ortam ve koşullar sağlarız.
 • Kendini ifade edebilmesi, dinlemesi ve dinlenmesini sağlarız.
 • Modern yaşam içerisinde yenilik ve gelişmelere ortam oluştururuz.
 • Çocuğunuzun düşünmesini, muhakeme kurmasını, düşündüğü şeyin eyleme geçmesini sağlarız.
 • Oyun oynamayı, paylaşabilmeyi, problem çözebilmeyi öğrenmesi için destekleriz.
 • Yaşlarını yaşamaları için sevgi dolu bir ortam oluştururuz.

Her yaş grubu için geniş hacimli sınıflar özel olarak hazırlanmıştır. Yüksek tavan ve hava alan doğal dokusuyla sağlıklı bir ortam sunulmaktadır. Okulu çevreleyen asırlık ağaçlar ve bol yeşillik şehrin görüntüsünden ve gürültüsünden uzak, doğal bir ortam sağlamaktadır. Bahçemizdeki bahçe oyuncakları çocukların her türlü eğlenceyi, oyunu rahatça ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesi için çok uygundur. Bahçemizdeki sevimli kedilerimiz Mambo ve Jumbo, arada bir yüzünü gösteren sincabımız köşkümüzün vazgeçilmezlerindendir.

Branş Derslerimiz

Haftanın her günü programımızda farklı bir branş dersi yer alıyor. İngilizceyle çocuklarımıza yabancı dil sevgisini aşılamaya, ilgi ve öğrenme isteği uyandırmaya, başka dillerin de var olduğunun farkındalığını kazandırmaya çalışıyoruz. Dramayla; çocuklarımızın hayal güçlerini, kendilerini ifade etme ve iletişim becerilerini geliştiriyoruz. Çocuklarımız farklı karakterlere bürünürken, özgüvenlerini geliştiriyorlar. Bale yaparken eğlenceli yönergelerle doğru nefesi, doğru duruşu ve bedenimizi çalıştırmayı, rahatlamayı ve esnemeyi öğreniyoruz. Müzik dersimizdeyse ritim duygusunu geliştirmeyi, çocuklarımızın farklı sesleri, notaları ayırt etmesini ve flüt, davul, keman, piyano gibi müzik aletleriyle tanışmalarını amaçlıyoruz. Halk oyunlarıyla, çeşitli yörelerimize ait adımları öğrenirken hem motor becerilerimizi geliştiriyoruz hem de eğleniyoruz. Sene sonunda ise, branş derslerinde öğrendiklerimizi yıl sonu gösterimizle velilerimize gösteriyor, hep birlikte eğlenceli ve duygu dolu dakikalar yaşıyoruz.

Hazırlık Sınıfımız

Hazırlık sınıfımızda artan kitap çalışmalarımız, çocuklarımızın sayılar ve harflere olan farkındalığını artırıp onları “ders” kavramıyla tanıştırıyor. İlkokul öğretmenimiz ile başladıkları, ses ve okuma yazma çalışmalarıyla yavaş yavaş, zihinsel becerileri, duygusal olgunlukları, sosyal ve entellektüel olgunluklarının bir bütünü olan okul olgunluğu kazanmaya başlıyorlar. Hazırlık sınıfında üstlendikleri görev ve sorumluluk, bir yandan çocuklarımızın kendine olan güvenini artırıyor, bir yandan da arkadaşlarıyla iletişim kurmasına ortam hazırlıyor.

Oyunsuz bir eğitim olmazlarımız arasında. Ders çalışma kavramıyla tanıştıkları bu yeni dünyanın onları sıkmasını istemediğimiz için bu çalışmaları da eğlenceli bir şekilde yapıyoruz.  Çocuklarımızın programlarının ve içeriğinin yoğunlaştığı bu senede, amacımız hem çocuklarımızı hem de velilerimizi ilkokula en doğru şekilde hazırlamak ve başarılı eğitim yıllarının temelini atmaktır.

Sosyal Etkinlikler

Çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirebilmeleri ve sosyal hayattan zevk almalarını sağlamak adına çocuklarımızla sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Sosyal hayatın gerektirdiği davranışları uygulamayı onlara öğretirken aynı zamanda öğrenmeleri ve kendilerini keşfetmeleri bizim için çok önemli. O yüzden öğrencilerimizle ayda en az bir defa olmak üzere; sinema, tiyatro, hayvanat bahçesi, müze, sahil, at çiftliği ve açık hava gezileri, kukla ve balon gösterileri, Yılbaşı, 23 Nisan ve pijama partileri, piknik gibi etkinlikler düzenliyoruz.

Rehberlik Hizmetimiz

İlk Gelişim olarak, çocuklarımızın sosyal hayata ilk adımlarını attığı okul öncesi dönemde, sağlıklı büyüyüp gelişmelerine destek olmayı hedeflemekteyiz. Okulumuzda Psikolojik Danışma Hizmetleri; konusunda deneyimli ve uzman psikoloğumuzla, öğrenciye, öğretmene ve veliye yönelik çalışmaları içerir. Öğrencilerimizin kendi gelişimleri doğrultusunda en yüksek verimi alması, karşılaştığı günlük sorunlarda kendi becerilerini kullanabilmesi ve kendini gerçekleştirebilmesini planlamaktayız.

Okula yeni başlayan ve devam eden öğrencilerin bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine uygun sınıflarda olmasını sağlamak ve adaptasyon sürecinde yardımcı olmak, problem oluşmadan önlemek bilinciyle, öğrencilerin bireysel gelişim süreçlerinde onları gözlemlemek ve tanımak, öğretmen ve aile işbirliği yaparak, yaşanan problemlere anında müdahale etmek için çalışmalar yapmaktayız.

Bu çalışmaların yanı sıra, sınıflarda yapılan kendini, duygularını tanıma ve ifade etme  (Drama etkinlikleri, role playing…), dikkat geliştirme, yaratıcılık geliştirme, sosyal beceri geliştirme, çatışma çözme, iletişim becerileri geliştirme çalışmalarıyla öğrencilerimizin bireysel ve sosyal gelişimlerine destek veriyoruz. Yıl içinde rehberlik çalışmaları, yaş grupları dikkate alınarak, çeşitli grup oyunları, bireysel etkinlikler ve testler kullanılarak değerlendirilmektedir.

Öğrencilerin gelişimsel süreçleri, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri doğrultusunda yapılan veli görüşmeleri, periyodik aralıklarla hazırlanan velilerimizi bilgilendirici bülten çalışmaları, uzman kişiler tarafından verilen eğitici seminerler, öğretmen eğitimleri rehberlik hizmetimizin temelini oluşturmaktadır.

Günlük Program

Günlük Programımız sabah 09.00 ile akşam 18.30 arasında dört farklı programdan oluşur.

Tam Gün Programı (9.00-18.30)

Sabah Programı (9.00-13.30)

Öğle Programı (11.30-18.30)

Oyun Programı; 2 saatlik bir programdır. (10.00-12.00, 14.00-16.00 veya 16.00-18.00)

Sağlıklı Besleniyoruz

Okulumuzda yemeklerimiz dengeli ve sağlıklı olacak şekilde, aylık hazırlanan mevsimlik listelere göre hazırlanır. Yemeklerimiz aşçımız tarafından mutfağımızda pişirilir ve alışveriş özenle yapılır. Keyifli yemek yeme, yeme kurallarına uyma ve sağlıklı yemek bilincinin oluşması İlk Gelişim’de başlar. Bunun için vitamin ve mineral içeriği yüksek besinler kullanıyoruz, menüye sebze yemeklerini de sıkça dâhil ediyoruz, sütlü tatlıları tercih ediyoruz, tuz ve şeker kullanımını düşük tutuyoruz.

GALERİ

ULAŞIM HARİTAMIZ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: kadıköy’deki anaokulları, kadıköy anaokulları, kadıköy anaokulu, kadıköy’deki yuvalar, kadıköy yuva, kadıköy’deki kreşler, kadıköy kreş, kadıköy’deki çocuk evleri, kadıköy çocuk evi, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbuldaki yuvalar, istanbul yuva, istanbuldaki kreşler, istanbul kreş, istanbuldaki çocuk evleri, istanbul çocuk evi, caddebostan’daki anaokulları, caddebostan anaokulları, caddebostan anaokulu, caddebostan’daki yuvalar, caddebostan yuva, caddebostan’daki kreşler, caddebostan kreş, caddebostan’daki çocuk evleri, caddebostan çocuk evi, erenköy’deki anaokulları, erenköy anaokulları, erenköy anaokulu, erenköy’deki yuvalar, erenköy yuva, erenköy’deki kreşler, erenköy kreş, erenköy’deki çocuk evleri, erenköy çocuk evi, Bostancı anaokuluları, Bostancı’daki anaokulu, Bostancı’daki anaokulları, Bostancı anaokulu, Bostancı yuva, Bostancı’daki yuvalar,Bostancı’daki yuva, Bostancı yuvaları, Bostancı kreş, Bostancı’daki kreş, Bostancı kreşler, Bostancı kreşleri, Bostancı çocuk evi, Bostancı’daki çocuk evi, Bostancı’daki çocuk evleri, Bostancı çocuk evleri, Caddebostan anaokuluları, Caddebostan’daki anaokulu, Caddebostan’daki anaokulları, Caddebostan anaokulu, Caddebostan yuva, Caddebostan’daki yuvalar,Caddebostan’daki yuva, Caddebostan yuvaları, Caddebostan kreş, Caddebostan’daki kreş, Caddebostan kreşler, Caddebostan kreşleri, Caddebostan çocuk evi, Caddebostan’daki çocuk evi, Caddebostan’daki çocuk evleri, Caddebostan çocuk evleri, Caferağa anaokuluları, Caferağa’daki anaokulu, Caferağa’daki anaokulları, Caferağa anaokulu, Caferağa yuva, Caferağa’daki yuvalar, Caferağa’daki yuva, Caferağa yuvaları, Caferağa kreş, Caferağa’daki kreş, Caferağa kreşler, Caferağa kreşleri, Caferağa çocuk evi, Caferağa’daki çocuk evi, Caferağa’daki çocuk evleri, Caferağa çocuk evleri, Eğitim anaokuluları, Eğitim’deki anaokulu, Eğitim’deki anaokulları, Eğitim anaokulu, Eğitim yuva, Eğitim’deki yuvalar,Eğitim’deki yuva, Eğitim yuvaları, Eğitim kreş, Eğitim’deki kreş, Eğitim kreşler, Eğitim kreşleri, Eğitim çocuk evi, Eğitim’deki çocuk evi, Eğitim’deki çocuk evleri, Eğitim çocuk evleri, Erenköy anaokuluları, Erenköy’deki anaokulu, Erenköy’deki anaokulları, Erenköy anaokulu, Erenköy yuva, Erenköy’deki yuvalar,Erenköy’deki yuva, Erenköy yuvaları, Erenköy kreş, Erenköy’deki kreş, Erenköy kreşler, Erenköy kreşleri, Erenköy çocuk evi, Erenköy’deki çocuk evi, Erenköy’deki çocuk evleri, Erenköy çocuk evleri, Fenerbahçe anaokuluları, Fenerbahçe’deki anaokulu, Fenerbahçe’deki anaokulları, Fenerbahçe anaokulu, Fenerbahçe yuva, Fenerbahçe’deki yuvalar,Fenerbahçe’deki yuva, Fenerbahçe yuvaları, Fenerbahçe kreş, Fenerbahçe’deki kreş, Fenerbahçe kreşler, Fenerbahçe kreşleri, Fenerbahçe çocuk evi, Fenerbahçe’deki çocuk evi, Fenerbahçe’deki çocuk evleri, Fenerbahçe çocuk evleri, Feneryolu anaokuluları, Feneryolu’ndaki anaokulu, Feneryolu’ndaki anaokulları, Feneryolu anaokulu, Feneryolu yuva, Feneryolu’ndaki yuvalar,Feneryolu’ndaki yuva, Feneryolu yuvaları, Feneryolu kreş, Feneryolu’ndaki kreş, Feneryolu kreşler, Feneryolu kreşleri, Feneryolu çocuk evi, Feneryolu’ndaki çocuk evi, Feneryolu’ndaki çocuk evleri, Feneryolu çocuk evleri, Fikirtepe anaokuluları, Fikirtepe’deki anaokulu, Fikirtepe’deki anaokulları, Fikirtepe anaokulu, Fikirtepe yuva, Fikirtepe’deki yuvalar, Fikirtepe’deki yuva, Fikirtepe yuvaları, Fikirtepe kreş, Fikirtepe’deki kreş, Fikirtepe kreşler, Fikirtepe kreşleri, Fikirtepe çocuk evi, Fikirtepe’deki çocuk evi, Fikirtepe’deki çocuk evleri, Fikirtepe çocuk evleri, Göztepe anaokuluları, Göztepe’deki anaokulu, Göztepe’deki anaokulları, Göztepe anaokulu, Göztepe yuva, Göztepe’deki yuvalar,Göztepe’deki yuva, Göztepe yuvaları, Göztepe kreş, Göztepe’deki kreş, Göztepe kreşler, Göztepe kreşleri, Göztepe çocuk evi, Göztepe’deki çocuk evi, Göztepe’deki çocuk evleri, Göztepe çocuk evleri, Koşuyolu anaokuluları, Koşuyolu’ndaki anaokulu, Koşuyolu’ndaki anaokulları, Koşuyolu anaokulu, Koşuyolu yuva, Koşuyolu’ndaki yuvalar, Koşuyolu’ndaki yuva, Koşuyolu yuvaları, Koşuyolu kreş, Koşuyolu’ndaki kreş, Koşuyolu kreşler, Koşuyolu kreşleri, Koşuyolu çocuk evi, Koşuyolu’ndaki çocuk evi, Koşuyolu’ndaki çocuk evleri, Koşuyolu çocuk evleri, Kozyatağı anaokuluları, Kozyatağı’ndaki anaokulu, Kozyatağı’ndaki anaokulları, Kozyatağı anaokulu, Kozyatağı yuva, Kozyatağı’ndaki yuvalar,Kozyatağı’ndaki yuva, Kozyatağı yuvaları, Kozyatağı kreş, Kozyatağı’ndaki kreş, Kozyatağı kreşler, Kozyatağı kreşleri, Kozyatağı çocuk evi, Kozyatağı’ndaki çocuk evi, Kozyatağı’ndaki çocuk evleri, Kozyatağı çocuk evleri, Merdivenköy anaokuluları, Merdivenköy’deki anaokulu, Merdivenköy’deki anaokulları, Merdivenköy anaokulu, Merdivenköy yuva, Merdivenköy’deki yuvalar, Merdivenköy’deki yuva, Merdivenköy yuvaları, Merdivenköy kreş, Merdivenköy’deki kreş, Merdivenköy kreşler, Merdivenköy kreşleri, Merdivenköy çocuk evi, Merdivenköy’deki çocuk evi, Merdivenköy’deki çocuk evleri, Merdivenköy çocuk evleri, Osmanağa anaokuluları, Osmanağa’daki anaokulu, Osmanağa’daki anaokulları, Osmanağa anaokulu, Osmanağa yuva, Osmanağa’daki yuvalar,Osmanağa’daki yuva, Osmanağa yuvaları, Osmanağa kreş, Osmanağa’daki kreş, Osmanağa kreşler, Osmanağa kreşleri, Osmanağa çocuk evi, Osmanağa’daki çocuk evi, Osmanağa’daki çocuk evleri, Osmanağa çocuk evleri, Suadiye anaokuluları, Suadiye’deki anaokulu, Suadiye’deki anaokulları, Suadiye anaokulu, Suadiye yuva, Suadiye’deki yuvalar,Suadiye’deki yuva, Suadiye yuvaları, Suadiye kreş, Suadiye’deki kreş, Suadiye kreşler, Suadiye kreşleri, Suadiye çocuk evi, Suadiye’deki çocuk evi, Suadiye’deki çocuk evleri, Suadiye çocuk evleri

İLETİŞİM FORMU

Özel İlk Gelişim Anaokulu Kozyatağı İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 8898 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...