Ceylan Çocuk Evi | Levent, Beşiktaş, İstanbul

Ceylan Çocuk Evi | Levent, Beşiktaş, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Sülünlü Cad. Tekirler Sok. N:6 Levent Mah.

Beşiktaş / İstanbul

Yuva Rehberim
0 (212) 270 33 72

Yuva Rehberim
info@ceylancocukevi.com

Yuva Rehberim
www.ceylancocukevi.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

Aktiviteler / Branşlar:
Drama, Fen ve Doğa Çalışmaları, Psikodrama, Sanat & El Becerileri, Bilgisayar, Çok Amaçlı Odalar, Yoga & Reiki, Müzik, Dans & Bale, Aerobik, Binicilik, Yüzme, English, Mutafak Etkinliği, Happy Party

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

GENEL BİLGİLER

‘’44 yıllık eğitimci ve çocuk gelişimci olarak tüm bilgi ve sevgimi kızıma ve çocuklarınıza verdim…Vermeye de devam ediyorum.
Tülin BAKKALBAŞIOĞLU

HAKKIMIZDA
Biz çocukları seven,onların birey olduğunu kabul eden,mutlu,sosyal,bir çocukluk geçirmeleri için uygun ortamlar yaratmaya çalışan bir ekibiz.
Okulumuz 1990 yılında’’Küçük Melekler’’adı altında kurulmuştur.2004 yılında da ‘’Ceylan’’ ismini alarak eğitim hayatına devam etmiştir.24 yılı aşkın okul öncesi eğitim alanındaki hizmetlerine gururla günümüze taşımıştır.
Okulumuz tam gün ve yarım gün seçenekleri ile haftanın 5 günü hizmet vermektedir.Tam gün 08:00 akşam 18:30 saatleri arasında,yarım gün programımızda siz velilerimizin istekleri doğrultusunda sabahtan öğleye veya öğleden akşama kadar  olabilmektedir.

TARİHÇE
Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda,yaparak yaşayarak öğrenen,kendini ifade edebilen,  çok yönlü ,yaratıcı,özgür,yüksek benliğe sahip,kişisel ve sosyal sorumluluklarını bilen,çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmektir.
TESİS
170 metrekare alanda,kombili,ayrı yaş grup odaları,oyun odası ve yemek /faaliyet bölümüyle doğayla içiçe bir bahçede konumlanmıştır.7.7.2004 tarihinde Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından afet bölgelerinde yapılacak yapılar hakkındaki yönetmeliğe uygun rapor alınmıştır.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ
Okulumuzda çok yönlü gelişimsel bir sistem uygulanmaktadır. Çoklu Zeka uygulamalarını Montessori Eğitimi ileöğrencilerimize vermekteyiz.
Montessori Eğitimi,Her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder.Sınıf ortamı,oyun ortamı çok önemlidir,çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek için oynamaz,oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler.Tüm gelişim alanlarında yaratıcılıklarını kullanarak,keşfederek ,yaparak ve yaşayarak anlamlı deneyimler kazanırlar.

CEYLAN ÇOCUKEVİ’NDE BİR GÜN…
Sabahları öğrencilerimizin okula gelip sabah kahvaltılarını etmeleri ile akademik program başlar.Ceylan Çocukevi okulöncesi eğitim programı 2 ile 6 yaş arasındaki öğrencilere bütüncül öğrenme metodu ile kavramlar öğretilir.(Ben,Ailem ve Evim,Büyüme ve Sağlık,Yaşadımız çevre, Dünyamız,Hayvanlar ve Bitkiler)bunun yanında mevsimler,kutlamalar,çevreyi koruma gibi yan kavramlarda öğrencilerimize aktarılır.
Hazırlanan planlar doğrultusunda Fen ve Matematik çalışmaları öğrencilerin yaş gelişimleri doğrultusunda oyun içinde öğrenme şeklinde uygulanır.Matematik alanında gruplar,sayılar,basit matematik işlemleri,eşleştirme,parça-bütün,olay sıralaması,bağlantı kurma gibi kavramlar aşamalı olarak gerçekleştirilir.
Fen&Doğa çalışmalarımız GEMS Int.Prog. uyarlanarak tasarlanır.GEMS etkinliklerinin amacı temel bilimsel kavramları açıklarken hayal gücünüde eklemektir.Temelinde önce yapıp sonra bilgilendirmeyi hedefleyen bu yöntemle öğrencilerimize kendi başlarına buluş yapmalarına olanak tanır.Kişinin kendiliğinden harekete geçmesi ,ilgili konunun temelindeki kavram ve fikirleri anlaması için gerekli deneyimi edinmesine yardımcı olur.
Türkçe dili etkinlikleri ,yaratıcı okuma,ifade edici dil destekleyen sohbet,zaman etkinliği ile çevreleriyle ilgili farkındalığının artması hedeflenmektedir.

ETKİNLİKLER
Oyun(Serbest-Kurallı)
Drama
Fen ve Doğa Çalışmaları(GEMS ınt.prog.)
Sanat &El Becerileri
Müzik
Dans & Bale & Folklor
Eşyanı Tanıt(Scamper)
Mandala
İngilizce
Ana Dil Etkinliği(Sohbet,Yaratıcı Okuma,Tekerleme,Bilmece)
Bilişsel Gelişim Faaliyeti(Aile Katılım Programı)
Mutfak Etkinliği (Tüti ile Cooking)
Binicilik(Yaz-Kış)
Yüzme(Yaz Dönemi)
Basketbol(Yaz-Kış)
Gezi Programı
Happy Party (Kukla Tiyatrosu,Yüz Boyama,Animasyon)

 DEĞERLER EĞİTİMİ
Akademik program içerisinde oyun,şarkı,hikaye çalışmaları içerisinde değerler eğitimi aktarılmaktadır. Amacımız akademik bilginin yanında temel değerleri (dürüstlük-saygı-sorumluluk-farkındalık,hoşgörü)tanımalarını sağlamaktır.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
-Aile Danışmanlığı
-Psikodrama(yetişkin/çocuk
-Davranış Sorunları
-Oyun & Konuşma Terapisi
-Duygusal Sorunlar
-Yuva Eğitimi
-Okul Seçimi-Okul Korkusu
-Okul Başarısı
-Zeka &Kişilik Testleri
-Aile Seminerleri
-Fobiler

**Etiler Terapi Merkezi ile ortaklaşa çalışılmaktadır.
**Sağlık Hizmetleri,Özel Bayındır Hastanesi ile anlaşmalıdır.

İLETİŞİM
Tekirler Sokak No:6 Levent, İstanbul
Telefon: +90 ( 212 ) 270 3372
E-mail: ceylancocukevi@hotmail.com

Basında Biz
Sabah Gazetesi
Savaş Ay Ropörtaj
Anneyiz Biz Dergisi
Anne Kalbi


GALERİ

ULAŞIM HARİTAMIZ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: beşiktaş’daki anaokulları, beşiktaş anaokulları, beşiktaş anaokulu, beşiktaş’daki yuvalar, beşiktaş yuva, beşiktaş’daki kreşler, beşiktaş kreş, beşiktaş’daki çocuk evleri, beşiktaş çocuk evi, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul’daki kreşler, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi, levent’deki anaokulları, levent anaokulları, levent anaokulu, levent’deki yuvalar, levent yuva, levent kreş, levent’deki kreşler, levent’deki çocuk evleri, levent çocuk evi, beşiktaş’taki anaokulları, beşiktaş anaokulları, beşiktaş anaokulu, beşiktaş’taki yuvalar, beşiktaş yuva, beşiktaş kreş, beşiktaş’taki kreşler, beşiktaş’taki çocuk evleri, beşiktaş çocuk evi, istanbul’daki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi, maçka anaokuluları, maçka’daki anaokulu, maçka’daki anaokulları, maçka anaokulu, maçka yuva, maçka’daki yuvalar, maçka’daki yuva, maçka yuvaları, maçka kreş, maçka’daki kreş, maçka kreşler, maçka kreşleri, maçka çocuk evi, maçka’daki çocuk evi, maçka’daki çocuk evleri, maçka çocuk evleri, arnavutköy anaokuluları, arnavutköy’deki anaokulu, arnavutköy’deki anaokulları, arnavutköy anaokulu, arnavutköy yuva, arnavutköy’deki yuvalar, arnavutköy’deki yuva, arnavutköy yuvaları, arnavutköy kreş, arnavutköy’deki kreş, arnavutköy kreşler, arnavutköy kreşleri, arnavutköy çocuk evi, arnavutköy’deki çocuk evi, arnavutköy’deki çocuk evleri, arnavutköy çocuk evleri, ulus anaokuluları, ulus’daki anaokulu, ulus’daki anaokulları, ulus anaokulu, ulus yuva, ulus’daki yuvalar,ulus’daki yuva, ulus yuvaları, ulus kreş, ulus’daki kreş, ulus kreşler, ulus kreşleri, ulus çocuk evi, ulus’daki çocuk evi, ulus’deki çocuk evleri, ulus çocuk evleri, nispetiye anaokuluları, nispetiye’deki anaokulu, nispetiye’deki anaokulları, nispetiye anaokulu, nispetiye yuva, nispetiye’deki yuvalar,nispetiye’deki yuva, nispetiye yuvaları, nispetiye kreş, nispetiye’deki kreş, nispetiye kreşler, nispetiye kreşleri, nispetiye çocuk evi, nispetiye’deki çocuk evi, nispetiye’deki çocuk evleri, nispetiye çocuk evleri, etiler anaokuluları, etiler’deki anaokulu, etiler’deki anaokulları, etiler anaokulu, etiler yuva, etiler’deki yuvalar,etiler’deki yuva, etiler yuvaları, etiler kreş, etiler’deki kreş, etiler kreşler, etiler kreşleri, etiler çocuk evi, etiler’deki çocuk evi, etiler’deki çocuk evleri, etiler çocuk evleri

İLETİŞİM FORMU

Ceylan Çocuk Evi İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...

Bugün 1, toplamda 7767 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...