Cansın Preschool | Göztepe, Kadıköy, İstanbul

Cansın Preschool | Göztepe, Kadıköy, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi No: 82 Köşk, Göztepe

Kadıköy / İstanbul

Yuva Rehberim
0 216 302 2356

Yuva Rehberim
selcuk.demirtas6@gmail.com

Yuva Rehberim
www.cansinpreschool.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Selçuk Demirtaş

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

GENEL BİLGİLER

YUVAMIZ

İstanbul’da her geçen gün sayıları azalan 3000 m2 alana sahip, ağaçlar arasındaki üç katlı tarihi bina artık çocuklarınızın oyun alanı. 600 m2 iç kullanıma sahip okulumuzun aydınlık oyun ve eğitim odalarında, çocuklarımız neşeyle oynarken bir yandan yoğun İngilizce programıyla eğitiliyor. Okulumuzun geneli ve yemekhanemizdeki hijyenimizde onlara her gün sağlıklı besinler sunuluyor.

Depreme dayanıklılık raporumuz ve 24 saat alarm merkezli güvenliğimizle çocuklarınız bizlere emanet. Tamamen çocuk güvenliğine uygun geniş bahçemizde ise oyuncaklarımızla çocuklarımızın el-beyin gelişimine yardımcı oluyor, bitkiler yetiştiriyor, çiftlik hayvanlarını tanıyor ve onları okul dönemine hazırlıyoruz.

EĞİTİMİMİZ

Amacımız, doğayı ve hayatı neşeyle, özel methodlar eşliğinde öğrenen, paylaşan, kendine güvenen sevgi dolu çocuklar yaratmak.
Bu felsefeden yola çıkarak yuvamızda her gün anadili İngilizce olan, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde İNGİLİZCE çalışması yapılmaktadır. Derslerimizde %100 İngilizce konuşan öğretmenlerimiz ‘English Through Drama’ yani yaşayarak öğrenme methodu uygulamaktadır.
Uzmanlara göre çocuklar, seçim yapabildikleri zaman, kendilerini aşmaya çalıştıklarında ve mutlu olduklarında öğrenme kapasiteleri yükselir. Oyun ve aktiviteyle öğrenen çocuklar mutlu, yüksek konsantreli ve enerjik çocuklardır.
Yuvamızda çocuklarımızın çoklu zekayı geliştirme amaçlı çalışmalar, bilişsel etkinlik ve ‘mind lab’ eğitim sistemleri ile eğitilmesi esas ilkemizdir.
Sınıflarımızda kullandığımız tüm yayınlar ve eğitim araçları, çocuklarımızın yaş grubuna uygun ve gelişim düzeylerine göre özenle seçilmiştir.

YABANCI DİL

İngilizce ve İspanyolca yabancı eğitmenler eşliğinde…

BESLENME

Yemeklerimiz kendi mutfağımızda hijyenik ortamda son derece kaliteli malzemeler seçilerek, aşçımız tarafından pişirilmektedir. Diyetisyenimiz tarafından hazırlanan yemek listelerimiz her aybaşı velilerimize bildirilmektedir. Günlük servisimiz;

Sabah kahvaltısı
Öğle yemeği
İkindi kahvaltısı
Günlük mevsim meyveleri

Minik eller de mutfakta… Çocuklarımıza yemek yapımı ve sunumu ile ilgili pratik bilgiler vererek onlarla kurabiyeler, çörekler yapıyor yemeği neşeli bir paylaşıma dönüştürüyoruz.

PROGRAM VE SAATLER

Okulumuzda 2-6 yaş arası çocuklar Tam gün; Yemekli/Yemeksiz, Yarım gün; oyun ve aktivite programı ile eğitilmektedir. Programımız 08:00’da başlayıp 18:30’da sona erer.

Okulumuzda eğitim resmi tatiller, Cumartesi- Pazar tatili dışında tüm yıl boyunca sürmektedir.

Eğitim yılımız Eylül ve Haziran ayları arasında olup, Haziran ve Ağustos arasında YAZ OKULU etkinlikleri sürmektedir. Yaz Okulu kapsamında uygulanan oyun ve aktivite ağırlıklı program dışında öğrencilerimiz tercihli olarak haftanın üç günü yüzme derslerine katılmaktadır.


ETKİNLİKLER

En etkili eğitim biçimi olan ‘yaşayarak öğrenme’ eğitim felsefemizin en önemli bölümünü kapsar. Deneyerek, uygulayarak öğrenen çocukların belleklerinde bilgiler çok daha kalıcıdır. Okulumuzda her ay belirlenen konular doğrultusunda, proje tabanlı çalışmalarla çocuklarımızın etkinliklere katılması ve yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Sabahları güne müzik eşliğinde Yoga ve jimnastik yaparak başlayan çocuklarımız eğitici bir güne neşeyle başlar. Ayrıca okulumuzda ücretsiz olarak bale-modern dans, müzik, İngilizce ve İspanyolca drama, satranç aktiviteleri de haftalık olarak uygulanmaktadır.

Tiyatro günü, okul dışı eğitici veya eğlenceli geziler, kitap günü, oyuncak günü gibi etkinliklerle eğitimiz daha da eğlenceli hale geliyor.

Ailelerimizin etkinliklimize katılması bizim için çok önemlidir. Velilerimiz enstrüman çalarak, evlerindeki hayvanları çocuklarımızla tanıştırarak ve mesleklerini çocuklarımıza tanıtarak etkinliklerimize katkıda bulunmaktadır.

Çocuklarımızın hayatlarında çok büyük bir yer oluşturan doğum günleri ise, adeta bir parti havasında okulumuzda kutlanmaktadır.

İç Etkinlikler:

Serbest Oyunlar
Bireysel ve Grup Oyunları
Hikaye
Kukla
Bilmece, Parmak oyunu, Şiir
Dramatizasyon
Tekerleme
Dış Etkinlikler:

Bahçemizi ve oyun alanlarımızı kullanmak
Sinema ve tiyatro
Piknik
Müze gezileri
Hayvanat Bahçesi Gezileri

KURUCULARIMIZ

Selçuk DEMİRTAŞ

1967 doğumlu olan Selçuk Demirtaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Amerika’daki John F. Kennedy Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Bölümü’nde master yaparak, yüksek öğrenimine devam etmiştir. Üniversite yaşantısının ardından Amerika’da özel birçok şirkette çalışmış, kızı Sude’nin doğumuyla okul öncesi eğitimiyle ilgilenmeye başlamış ve kızının co-op tarzlı yuvasında gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur. 20 yıllık Amerika yaşantısından sonra Türkiye’ye ailesiyle birlikte dönüş yapmış ve eşi Meltem Demirtaş ile Cansın Preschool’u kurmuşlardır.

Meltem DEMİRTAŞ

1972 Paris doğumlu olan Meltem Demirtaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 1993 yılında İngiltere’de Cambridge’e gidip, İngilizce eğitimi almış, 1996 yılında yüksek öğrenimini devam ettirmek için Amerika’ya gitmiştir. Diablo Valley College’da okul öncesi eğitimi almış, kızının co-op tarzlı yuvasında gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. 15 yıllık Amerika yaşantısından sonra Türkiye’ye ailesiyle birlikte dönüş yapmış, eşi Selçuk Demirtaş ile Cansın Preschool’u kurmuşlardır. Sude (7) ve Demir (3) adında iki çocukları vardır.

Sena AVAZ – Uzman Klinik Psikolog

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nü bitirerek uzmanlığını aldı.
Özel bir merkezde dikkat eksikliği-hiperaktivite tanısı almış, down sendromlu, mental retardasyonu olan çocuklara 2 yıl süresince bireysel eğitimler verip, ailelerine danışmanlık yaptı.
2 yıl süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde genç yetişkinlerle bireysel psikoterapi yaptı. 1 yıl süresince Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Konsultasyon Liyezon Bölümü’nde psikoterapi seansları yaparak, vaka ve süpervizyon çalışmalarına katıldı.
Sena Avaz, 0-6 yaş arası Çocuk Testleri Eğitimi’ni tamamlamış, eğitim hayatı boyunca çocuk psikoloji ve psikopatolojisi üzerine dersler almıştır. Oyun Terapisi eğitimi ise halen devam etmektedir. Şu an Cansın Preschool’da Klinik Psikolog olarak çocukların gelişimlerini takip etmekte, değerlendirmelerini yapmaktadır. Aynı zamanda özel bir merkezde danışan görerek, psikoterapi seanslarını sürdürmektedir.

BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ

Melissa MOJARRO VARGAS – İSPANYOLCA Öğretmenimiz,

1984 doğumlu Melissa Mojarro Vargas, Universidad Autonoma de Nevo Leon’da Çocuk Gelişimi eğitimi almış, Meksika’da yaşadığı yıllarda okul öncesi dönemi çocuklarıyla çalışmıştır. Bunun yanı sıra, Hemingway Institute of Spain’de İspanyolca Öğretmenliği eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılından beri Cansın Preschool’da İspanyolca öğretmeni olarak çalışan Melissa Mojarro Vargas, çocuklara oyunlarla, etkinliklerle İspanyolca’yı sevdirmeyi ve öğretmeyi hedeflemektedir. Melissa Mojarro Vargas evli ve bir erkek çocuk annesidir..

Sara MAZLİYAH – İNGİLİZCE Öğretmenimiz,

1975 doğumlu Sara Mazliyah, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuş ve 1997 yılından bu yana anaokulları ağırlıklı olmak üzere özel bir ilköğretim okulunda 3.sınıf İngilizce derslerine girmektedir. 2009 yılından beri Cansın Preschool’da İngilizce öğretmeni olarak çalışan Sara Mazliyah, çalışmalarında dile yönelik empati ve merak yaratarak çocukların bu dili kullanarak kendilerini ifade edecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemekte ve bu hedefe ulaşmak için drama, görsel araçlar, öyküler, uygulamalı aktiviteler, şarkılar ve projeler kullanmaktadır. Sara Mazliyah evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Özlem ODABAŞI – DANS-BALE Öğretmenimiz,

1968 İstanbul doğumlu olan Özlem Odabaşı, 5 yaşında özel bir bale kursuyla dans yaşamına başlamış, Dilek Bale Okulu’nda 11 yıl bale eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Özlem Odabaşı 8 yıl Dilek Bale okulunda eğitmenlik yapmıştır. 1990 Azerbaycan Devlet Opera ve Balesi’nde bale ve dans eğitimi görmüş, 1991-1998 yılları arasında kendi adını taşıyan bale okulunda Moskova ve Azerbaycan’dan gelen balerin ve balet, piyanist ve kareograflarla ve 350 kişilik öğrenci gruplarıyla gösteriler düzenlemiştir. 1998 yılında iş temposunun yoğunluğu nedeniyle bale okulunu devretmiş ve 1998 yılından itibaren özel okullarda bale eğitmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Işık Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi gibi okullarda bale-dans öğretmeni olarak çalışan Özlem Odabaşı, Cansın Preschool’un kadrosunda kuruluşundan beri bale-dans öğretmeni olarak bulunmaktadır.

Sınıf Öğretmenlerimiz

Sınıf öğretmenlerimiz ve yardımcıları okul öncesi çocuk gelişimi mezunu olup, okullarını derece ile bitirmiş öğrenciler arasından seçilmişlerdir.

GALERİ


ULAŞIM HARİTAMIZ


Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: göztepedeki anaokulları, göztepe anaokulları, göztepe anaokulu, göztepedeki  yuvalar, göztepe yuva, göztepe kreş, göztepedeki kreşler, göztepedeki çocuk evleri, göztepe çocuk evi, kadıköydeki anaokulları, kadıköy anaokulları, kadıköy anaokulu, kadıköydeki  yuvalar, kadıköy yuva, kadıköy kreş, kadıköydeki kreşler, kadıköydeki çocuk evleri, kadıköy çocuk evi,istanbuldaki anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbuldaki yuvalar, istanbul yuva, istanbul kreş, istanbuldaki çocuk evleri, istanbul çocuk evi, Caferağa Mahallesindeki anaokulları, Caferağa Mahallesi anaokulları, Caferağa Mahallesi anaokulu, Caferağa Mahallesindeki  yuvalar, Caferağa Mahallesi yuva, Caferağa Mahallesi kreş, Caferağa Mahallesindeki kreşler, Caferağa Mahallesindeki çocuk evleri, Caferağa Mahallesi çocuk evi, Bağdat caddesindeki anaokulları, Bağdat caddesi anaokulları, Bağdat caddesi anaokulu, Bağdat caddesindeki  yuvalar, Bağdat caddesi yuva, Bağdat caddesi kreş, Bağdat caddesindeki kreşler, Bağdat caddesindeki çocuk evleri, Bağdat caddesi çocuk evi, Caddebostandaki anaokulları, Caddebostan anaokulları, Caddebostan anaokulu, Caddebostandaki  yuvalar, Caddebostan yuva, Caddebostan kreş, Caddebostandaki kreşler, Caddebostandaki çocuk evleri, Caddebostan çocuk evi, Merdivenköy Mahallesindeki anaokulları, Merdivenköy Mahallesi anaokulları, Merdivenköy Mahallesi anaokulu, Merdivenköy Mahallesindeki  yuvalar, Merdivenköy Mahallesi yuva, Merdivenköy Mahallesi kreş, Merdivenköy Mahallesindeki kreşler, Merdivenköy Mahallesindeki çocuk evleri, Merdivenköy Mahallesi çocuk evi,cansın preschool, cansın anaokulu,

İLETİŞİM FORMU


Cansın Çocuk Yuvası İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Güvenlik Kodunu Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...

Bugün 1, toplamda 4749 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...