ABC Anaokulu | Sarıyer, İstanbul

ABC Anaokulu | Sarıyer, İstanbul

Yuva Rehberim

Özellikler

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yuva Rehberim
Maden Mah. Kilyos Cad. Seher Sok. No: 21

Sarıyer / İstanbul

Yuva Rehberim
0 (212) 342 00 06

Yuva Rehberim
0 (212) 342 00 36

Yuva Rehberim
info@abcanaokulu.com

Yuva Rehberim
www.abcanaokulu.com

OKUL ÖZELLİKLERİ

Yetkili: Belfin Kaptan

Bahçesi: Var

Yabancı Dil Eğitimi: Var

HARİTA

Okulun adresini rahat bulabilmek için aşağıdaki harita resmine tıklayın. Konum paylaş özelliğine onay vererek birçok adres tarifine ulaşabilir ve okula rahatça gidebilirsiniz.

Yuva Rehberim

SERVİS

Servislerimiz tam güvenlikli olup öğretmen denetiminde seyehat etmektedir. Çocuklarınızı güven içerisinde teslim edebilirsiniz.
07:00 - 16:00

GENEL BİLGİLER

Hakkımızda

Okulumuz 2009 yılında Play&Party adı altında cocuk oyun ve parti merkezi olarak kurulmustur.

Sizden gelen yogun istek dogrultusunda kaliteli egitimi amac edinerek okul öncesi kuruma uygun olarak düzenlemeler yaptık.Milli Egitim Bakanlıgından gerekli izinlerimizi alarak ABC Anaokulunu kurduk.Bogazı gören meyve ağaçları ve mis kokulu çiçeklerle bezeli bahçemizde çocuklarımız betonlaşmadan dolayı uzaklaştıkları dogayla kucak kucaga bir ortamdır.

OYUN GRUBU

3 yaşından küçük çocuklar için 2 saatlik programdır. Haftada 2 gün uygulanır. Çocuklar 10.00-12.00 saatleri arasında bu yaş grubu için hazırlanmış bir eğitim programını takip ederler. Annelerinden ayrılıp ilk kez bir başka gruba da ait olabilme deneyimleri burda başlar.

Gelişimin çok hızlı olduğu bu dönemde çocukların  öğrenme kapasiteleri çok yüksektir,  hayata ve sosyal yapıya ilişkin gözlem ve becerilerin gelişmesi için olanaklar sağlar. Dilin iletişim becerileri bu yaş grubunda çok hızla artar.  Eğitimin ana dili türkçe olup, her gün yapılan ingilizce saatleri ile ikinci dille tanışmaları ve alt yapının oluşması sağlanmaktadır.

Küçük Grup

3 yaşını doldurmuş couklarımız  yarım gün türkçe ve yarım gün ingilizce iki dilde yapılan paralel bir program izlerler. Bu yaş grubu  ilgi ve beceri alanlarının seçilmeye başlandığı bir yaş aralığındadır. Halen uyku ihtiyacı devam eden çocuklar için uyku opsiyonu sürmekle beraber, uykuya olan ihtiyaçlarının büyümeleri ile beraber azalması durumunda uyku kaldırılarak programdan tam olarak faydalanmaları sağlanmaktadır.

Orta Grup

4-5 yaş sınıfıdır. Yarım gün İngilizce yarım gün Türkçe program uygulanmaktadır.

Büyük Grup

5-6 yaş çocukları için aynı zamanda ilkokul hazırlık sınıfıdır.  yarım gün ingilizce yarım gün türkçe iki dilli tam gün programdır.

Bu iki program artık çocukların çok yoğun öğrenme süreçleri yaşadıkları gruplardır. Bütüncül yaklaşım çerçevesinde, araştırma, sorgulama, hatırlama, irdeleme yöntemleriyle donatılmış programlarda, sınıf düzeni, , kitap ve internet, film, gezi, drama,  müzik. Ev çalışmaları;  bazen penceresinden baktığında gördüklerinin resmini yapmak, sizlerin de desteğini alarak yapabilecekleri basit çalışmalardır. Burda önemli olan ödevini hatırlaması ve yapmak için çaba göstermesidir.

Tüm gruplarda,  çocukların değerlendirilmesi bireysel farklılıklar gözönünde bulundurularak ve çesitli teknikler kullanılarak yapılır.  Gözlem , ev çalışmaları, proje dosyaları, çeşitli sanatsal çalışmalar çocukları değerlendirmemiz ve onların ihtiyacı olan  yeni hedefler için program yapmamızda kullandığımız yöntem ve araçlardır.

Hepsi farklı kişilik özelliklerine, yetenek ve farklı öğrenim yapılarına  sahip olan cocuklarımız. kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine bir eğitim anlayışından hareket ediyoruz.

 • Oynuyor
 • Eğleniyor
 • Şarkı söylüyor
 • Boyuyor
 • Gözlüyor, deneyler yapıyor
 • Araştırıyoruz
 • Üretiyor ve en önemlisi
 • PAYLAŞIYORUZ…

Biz onlara beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri  bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran  bir ortamda; kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyoruz.

GRUPANYA KAMPANYASI

grupanya

GALERİ

ULAŞIM HARİTAMIZ

Unable to parse entered address. API response code: REQUEST_DENIED

 Etiket: Sarıyer’deki anaokulları, Sarıyer anaokulları, Sarıyer anaokulu, Sarıyer yuvalar, Sarıyer yuva, Sarıyer kreş, Sarıyer’deki kreşler, Sarıyer’deki çocuk evleri, Sarıyer çocuk evi, Zekeriyaköy‘deki anaokulu, Zekeriyaköy‘deki anaokulları, Zekeriyaköy anaokulu, Zekeriyaköy yuva, Zekeriyaköy‘deki yuvalar,Zekeriyaköy’deki yuva, Zekeriyaköy yuvaları, Zekeriyaköy kreş, Zekeriyaköy ‘deki kreş, Zekeriyaköy kreşler, Zekeriyaköy kreşleri, Zekeriyaköy çocuk evi, Zekeriyaköy‘deki çocuk evi, Zekeriyaköy‘deki çocuk evleri, Zekeriyaköy çocuk evleri, istanbul’daki  anaokulları, istanbul anaokulları, istanbul anaokulu, istanbul’daki yuvalar, istanbul yuva, istanbul kreş, istanbul’daki çocuk evleri, istanbul çocuk evi,Bahçeköy anaokuluları, Bahçeköy‘deki anaokulu, Bahçeköy‘deki anaokulları, Bahçeköy anaokulu, Bahçeköy yuva, Bahçeköy ‘deki yuvalar,Bahçeköy’deki yuva, Bahçeköy yuvaları, Bahçeköy kreş, Bahçeköy‘deki kreş, Bahçeköy kreşler, Bahçeköy kreşleri, Bahçeköy çocuk evi, Bahçeköy‘deki çocuk evi, Bahçeköy‘deki çocuk evleri, Bahçeköy çocuk evleri, Kilyos anaokuluları, Kilyos‘daki anaokulu, Kilyos‘daki anaokulları, Kilyos anaokulu, Kilyos yuva, Kilyos‘daki yuvalar, Kilyos’daki yuva, Kilyos yuvaları, Kilyos kreş, Kilyos‘daki kreş, Kilyos kreşler, Kilyos kreşleri, Kilyos çocuk evi, Kilyos‘daki çocuk evi, Kilyos‘daki çocuk evleri, Kilyos çocuk evleri, Boğaziçi anaokuluları, Boğaziçi‘ndeki anaokulu, Boğaziçi‘ndeki anaokulları, Boğaziçi anaokulu, Boğaziçi yuva, Boğaziçi‘ndeki yuvalar, Boğaiçi’ndeki yuva, Boğaziçi yuvaları, Boğaziçi kreş, Boğaziçi‘ndeki kreş, Boğaziçi kreşler, Boğaziçi kreşleri, Boğaziçi çocuk evi, Boğaziçi‘ndeki çocuk evi, Boğaziçi‘ndeki çocuk evleri, Boğaziçi çocuk evleri

İLETİŞİM FORMU

ABC Anaokulu İletişim Formu

Aşağıda bulunan iletişim formundan bize ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
( * ) Zorunlu doldurulması gereken alanlar.

Lütfen Adınızı Yazınız...

Lütfen Soyadınızı Yazınız...

Sabit yada Cep Telefon Numarası Yazınız...

Lütfen Email Adresinizi Yazınız...

Lütfen Mesajınızı Yazınız...

Lütfen Karakterleri Doğru Olarak Yazınız...

CAPTCHA
Please wait...
Bugün 1, toplamda 3552 kez görüntülendi.

 • İkinci kez anne baba olmaya hazırlanan ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri ilk çocuğunu bu sürece hazırlamaktır.

  *Çocuğu yeni doğacak

  ...
  Kardeş Geliyor
 • Derinin doğal dokusunu bozuyor ve kabızlığın iyileşmesini engelliyor.

  Bebeğinizin altını ıslak mendille silmeyin!    

  Giresun

  ...
  Bebeğinizin Altını Islak Mendille Silmeyin!
 • Çift Ana Dil

  Tüm gün İngilizce eğitim veren anaokulumuz, çocukların Türkçe ve İngilizcelerinin aynı seviyede olmasını

  ...
  İstanbul İngiliz Anaokulu Eğitim Tanıtımı
 • Çocuğunuz okul ortamında gördüğü şiddet üç farklı tip de olabilir.

  Hemen hemen bütün çocukların bir şekilde deneyimlediği bir şeydir

  ...
  Çocuk ve Şiddet Neler Yapabilirsiniz?

HABERLER

 • Çocuklarda Gelişim İlkeleri

  Her canlı kendi türünün gelişim ilkelerine göre büyür, olgunlaşır ve öğrenir. İnsanın da kendine

  ...
 • İkinci Evlilikler Üvey Anne ve Baba

  Çocuk, anne ya da babasını yeniden evlenmesini belli etmese de kızgınlıkla karşılar. Yeni eşin davranışlarına

  ...

HIZLI İLETİŞİM

Teşekkürler
Mesajınız başarıyla gönderilmiştir...